Siostry Niezapominajki. Kozica i kometa. Tom 4

Czwarty tom pełnej przygód, tajemnic i wzruszeń opowieści o trzech siostrach Niezapominajkach. Dziewczynki przyjeżdżają na ferie do taty, astronoma, który w górskim ośrodku naukowym szykuje się do zaobserwowania nowej komety. Sara, Kasjopeja i Lucilla chciały razem z ojcem poznać piękne szczyty i doliny, jednak okazuje się, że same muszą chodzić na wycieczki. I właśnie wtedy natrafiają na tajemnicę z dawnych lat: legendę o młodej kozicy. Idąc śladem bajecznego zwierzęcia, bohaterki poznają sekrety nie tylko gór, ale też swojej rodziny. A co z kometą? Czy tacie uda się ją zobaczyć? Autorami serii są dwaj Włosi - scenarzysta Giovanni Di Gregorio (,,Brancaccio: chronique d'une mafia ordinaire", ,,Last travel inc.", ,,Monster Allergy") oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek ,,WITCH" oraz serii science fiction ,,Sky Doll".

Informacje dodatkowe o Siostry Niezapominajki. Kozica i kometa. Tom 4:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-06-19
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Les soeurs Grémillet - Tome 4 - Le chamois et la comte

Tagi: Komiks i powieść graficzna - fantasy ezoteryczne

Kup książkę Siostry Niezapominajki. Kozica i kometa. Tom 4

Siostry Niezapominajki. Kozica i kometa. Tom 4 - opinie o książce

Przed siostrami ferie i to nie byle jakie. Dziewczynki wyjeżdżają do swojego taty. Mężczyzna jest astronomem i jest w górskim ośrodku naukowym. Miały wiele planów, w których oczywiście uwzględniony był tata. Niestety okazuje się, że na wszelkie wyprawy będą musiały chodzić same. Nic jednak straconego, też może być fajnie i jest. Dziewczynki podczas jednej z wypraw natrafiają na tajemnicę sprzed lat. Jaką? Co odkryją? Jakie przygody przeżyją? Czym tak zajęty jest ich tata?

Historia w komiksie według córki jest ciekawa oraz wciągająca, a przy tym niebanalna. Podobała jej się, wciągnęła ją praktycznie od początku i nie pozwoliła się od siebie oderwać, aż nie dobrnęła do samego końca. Przyznam szczerze, że na tyle mnie zaciekawiła, opowiadając, o czym był komiks, że sama po niego sięgnęłam.

Ilustracje ładne, w żywych kolorach. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Siostry Niezapominajki. Kozica i kometa. Tom 4” córce spodobał się tak samo, jak poprzednie tomy z serii. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Świt X. Wolverine
Okładka ksiązki - Świt X. Wolverine

Wolverine nie miał łatwego życia. Był bohaterem. Był mordercą. Wyprawił się do Piekła i z powrotem. Jednak teraz, kiedy mutanci zbudowali dla siebie azyl...

Ultimate Spider-Man. Tom 8
Okładka ksiązki - Ultimate Spider-Man. Tom 8

Po rozstaniu z Mary Jane Spider-Man wpada w oko Kitty Pride z X-Men. Parker uważa, że ich relacja dobrze rokuje, ponieważ oboje muszą się mierzyć z tymi...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski