Lawendowy olejek do masażu relaksacyjnego, syrop z tymianku na suchy kaszel, kojący napar z dziurawca i mięty – dbanie o zdrowie jest prostsze, niż myślisz!
Ta książka podpowie ci, jak na własnym parapecie lub w skrzynce na balkonie wyhodować rośliny, które poprawią jakość twojego życia.
Nauczy, jak przygotować skuteczne napary, maści i ziołowe preparaty na najczęstsze dolegliwości.
Pokaże, jak dzięki prostym rozwiązaniom wyeliminować parabeny, konserwanty, produkty ropopochodne, SLS, PEG, barwniki i inne szkodliwe substancje.
Czujesz, że Twojemu zdrowiu i urodzie nie służą suplementy diety, drogie leki i nafaszerowane chemią kosmetyki?
Chcesz zwolnić i znaleźć się bliżej natury?
Nie godzisz się na kompromisy, jednak nie wiesz, od czego zacząć?
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-07-18
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 240
Łąka, las, polana, a nawet przydomowy ogródek - wszystkie te miejsca skrywają DZIKIE ROŚLINY będące skarbnicą smaku, witamin i kojących właściwości dla...
Przeczytane:2018-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, recenzenckie,
Kto z Was jako dziecko przy drobnych skaleczeniach zyskanych podczas zabawy na podwórku przykładał na obolałe miejsce liście babki? Można powiedzieć, kiedyś to były czasy, zioła cieszyły się powodzeniem, przemysł farmaceutyczny nie miał tak wielkiego znaczenia. We współczesnym świecie idziemy na łatwiznę. Boli nas głowa – od razu sięgamy po tabletkę, nieraz bez zastanowienia. Na szczęście zioła wracają do łask!
Przyznaję, że także należę do osób, które w pierwszej kolejności leczą się za pomocą leków. Po herbatki ziołowe (rumianek, mięta) sięgam od razu przy dolegliwościach żołądkowych, lubię także napar z czystka. Jednakże możliwość pójścia na łatwiznę wygrywa. Na szczęście pojawił się przepięknie wydany poradnik „Siła ziół” Patrycji Machałek. To idealna podpowiedź dla osób, które chcą w naturalny sposób złagodzić dolegliwości, a także chciałyby poprawić stan cery.
Książka jest podzielona na 3 części: krótki niezbędnik, z którego dowiemy się m.in. czym się różni napar od odwaru. Część druga to przepisy dla zdrowia i urody, które w bardzo łatwy sposób przygotujemy w domu. Ta część to szereg przepisów na przeróżne dolegliwości. Dowiemy się co możemy łatwo przygotować na problemy żołądkowe, poprawę odporności albo z czego zrobić peeling na poprawę cery. W części trzeciej znajdziemy opis poszczególnych ziół, ich zastosowanie, informację kiedy możemy sadzić lub je zbierać. Dodatkowo opis każdej rośliny poprzedzony jest ciekawostką i to niekoniecznie medyczną. Czy wiecie, co ma wspólnego rumianek z rosyjskim świętem miłości? Która roślina wyrosła pod krzyżem w miejscu, na które spłynęła krew z przebitego boku Chrystusa? Książka jest przepięknie wydana, a w środku znajdziemy przepiękne fotografie. Dla laika jest to wielka podpowiedź, chociażby jak odróżnić mniszek lekarski od mlecza.
Wszystko jest dla ludzi, wystarczy zachować tylko zdrowy rozsądek. Nadmiar ziół także może okazać się szkodliwy, ale przy każdej roślinie autorka, jeśli jest to konieczne — ostrzega. „Siła ziół” to idealny poradnik dla osób, które nie wiedzą jak zacząć korzystać z dobrodziejstw natury. Dzięki tej książce nasze parapety i balkony w końcu nie będą puste, zagoszczą na nich np. bazylia, mięta czy nagietek.