Samotne wyprawy

Lubię podróżować sama. Bez sztywnego planu, bez rezerwacji, bez żadnych zobowiązań. Jadę tam, gdzie popchnie mnie ciekawość, fascynacja, chęć poznania czegoś nowego. Lubię przygody, lubię kiedy jest trudno. Lubię się zmęczyć, zabłądzić i odkryć coś tak zachwycającego, że brakuje mi tchu. Podróżuję tylko lokalnymi środkami transportu. Łodzią, wózkiem, autobusem, a jeśli trzeba, to pieszo ścieżką przez dżunglę albo na szczyt góry. Śpię w hotelach dla tubylców i jem to co oni. Ubieram się tak, żeby nie zwracać na siebie uwagi.

Podróż jest przygodą. Kształtuje charakter, zmusza do uczenia się nowych umiejętności, wyzwala w człowieku wewnętrzną siłę.

Jak się przygotować do samotnej wyprawy? Jak wybrać bilet lotniczy? Jak się spakować? Jak zwyciężyć nad strachem? Jak się chronić przed tropikalnymi chorobami? Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach? Jak przetrwać na końcu świata?

Informacje dodatkowe o Samotne wyprawy:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Podróżnicze

Tagi: Literatura podróżnicza

Kup książkę Samotne wyprawy

Samotne wyprawy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2019-05-14, Ocena: 4, Przeczytałam,

Po przeczytaniu tej książki ogromnie podziwiam BeatęPawlikowską - za jej determinację i odwagę graniczącą z brawurą. Ja wiem jedo - na pewno nie byłabym w stanie podzielić jej przygód i wyruszyć samotnie np. do Chile. Po prostu bałabym się.

Książka zawiera mnóstwo wspomnień z podróży autorki, bardzo dużo zdjęć oraz wiele praktycznych porad na temat podróżowania.

Dla mnie minusem jest zbyt wiele ideaologii pani Pawlikowskiej przemyconej do książki, swego rodzaju książkowego coachingu. :)

Kurs pozytywnego myślenia. Działam efektywnie
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Kurs pozytywnego myślenia. Działam efektywnie

Jak polubić samego siebie, jak odzyskać poczucie celu, jak nauczyć się w wiary w siebie, jak odzyskać siłę, jak nauczyć się być znów sobą,...

Blondynka na językach. Norweski
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na językach. Norweski

To nie jest zwykły podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;