reklama

Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść

Liczba decyzji żywieniowych, które podejmujesz każdego dnia, potrafi przytłoczyć. Jednak prawdziwa karuzela wątpliwości i lęków pojawia się, gdy poza sobą musisz zacząć karmić również swoje dziecko.

Jak zacząć rozszerzanie diety? Dlaczego dziecko nie chce jeść warzyw? Czy nie waży za dużo? Co robić, gdy jedyne, co chce jeść, to sucha bułka?

Jednak czy temat żywienia dzieci zawsze był tak skomplikowany? Nasze prababki karmiły swoje pociechy bez tabelek, zaleceń lekarskich i ekologicznych słoiczków. Być może to właśnie w naszej przeszłości kryje się odpowiedź na pytanie:

Jak nauczyć dziecko dobrze jeść?

Zapraszamy cię w wyjątkową podróż po żywieniu dzieci. Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska opowiedzą, jak kiedyś karmiono dzieci, skąd się bierze u nich niechęć do jedzenia warzyw, jak uczą się nowych smaków, czy siatki centylowe nigdy się nie mylą oraz dlaczego we współczesnym świecie tak trudno odmówić kolejnej porcji ciasta. Autorki przeprowadzą cię przez kolejne etapy żywienia dzieci, przyjrzą się najczęstszym problemom (w tym wybiórczości i otyłości) i zaprowadzą cię nie tylko tam, gdzie zazwyczaj rodzą się wszystkie problemy, ale też w miejsce, gdzie leżą wszelkie ich rozwiązania: do wspólnego posiłku przepełnionego miłością i radością płynącą z jedzenia.

Razem z nami rozgryź żywienie dzieci i naucz dziecko dobrze jeść!

Informacje dodatkowe o Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść:

Kup książkę Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść

Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-04-02,

Żywienie, rozszerzanie diety dziecka potrafi spędzać sen z powiek rodziców. Pamiętam, jak Antosia była mała uwielbiała warzywa -mogła jeść codziennie. I poszła do przedszkola... Do surówek dodawali kwasek cytrynowy i inne dodatki. I koniec - wszystko niedobre. Byłam załamana. Postanowiłam się nie poddawać.
Dziś nadal z warzywami jest różnie, ale powoli, małymi krokami... Nie zmuszam, tylko zachęcam.
Teraz lubi odkrywać nowe smaki, mieszać przyprawy..

A czy każdy rodzic wie, jak nauczyć dziecko dobrze jeść? Autorki zapraszają w wyjątkową podróż po żywieniu dzieci.
Przeprowadzą nas przez kolejne etapy żywienia dzieci, przyjrzą się najczęstszym problemom (w tym wybiórczości i otyłości) i zaprowadzą nas nie tylko tam, gdzie zazwyczaj rodzą się wszystkie problemy, ale też w miejsce, gdzie leżą wszelkie ich rozwiązania: do wspólnego posiłku przepełnionego miłością i radością płynącą z jedzenia.

"Rozgryzione" - to wspaniałe kompendium wiedzy, które pomoże nam poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Jest to pierwszy kompleksowy i praktyczny przewodnik o odżywianiu dzieci na każdym etapie ich życia od niemowlaka – przez toddlera i przedszkolaka, szkolniaka, po nastolatka…. Książka na całe życie.
Autorki odpowiadają na wiele pytań odnośnie do żywienia dzieci. Dowiemy się jak odpowiedzialnie karmić dziecko, jak rozszerzać dietę, kiedy nie należy się przejmować odmową jedzenia, a kiedy powinniśmy zacząć szukać tego przyczyny i wiele więcej.

Najważniejsze - ta książka nie jest tylko o żywieniu dzieci, to książka o tym jak rozbudzić w sobie i dzieciach miłość do wspólnego bycia przy stole i o tym, co jest ważniejsze niż samo jedzenie.

A teraz usiądź wygodnie z książką i razem z autorkami rozgryź żywienie dzieci i naucz dziecko dobrze jeść.

Żywienie, rozszerzanie diety dziecka potrafi spędzać sen z powiek rodziców. Pamiętam, jak córka była malutka i tak naprawdę z każdej strony dostawałam inne rady. Przyznam szczerze, że nie jednokrotnie zastanawiałam się, z których warto skorzystać, a które lepiej wpuścić jednym uchem, a wypuścić drugim. Żałuję, że wtedy nie miałam tej książki, zdecydowanie ułatwiłaby mi podjęcie nie jednej decyzji.

W książce pt.: „Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść” autorki odpowiadają na wiele pytań odnośnie do żywienia dzieci. Dowiemy się jak odpowiedzialnie karmić dziecko, jak rozszerzać dietę, kiedy nie należy się przejmować odmową jedzenia, a kiedy powinniśmy zacząć szukać tego przyczyny i wiele więcej. Książka jest bardzo bogata w treść, a 384 stron, które ma znajdziemy ogromną dawkę wiedzy.

Na samym początku książki jest spis treści, który zdecydowanie ułatwia znalezienie tego, co akurat jest nam potrzebne. Książka napisana jest w sposób, jasny i czytelny, a przy tym autorki mają dość lekkie pióro. To wszystko sprawiło, że czytanie było przyjemnością.

W książce znajdziemy wiele ilustracji i rysunków, które moim zdaniem ją uatrakcyjniają.

„Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść” to moim zdaniem przydatna i wartościowa pozycja dla rodziców małych dzieci. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Szczerbata śmierć