reklama

Religia kl.0 podręcznik z ćwiczeniami cz.1 - Kocham Pana Jezusa

Podręcznik dla dzieci sześcioletnichKocham Pana Jezusauwzględnia wymogi zawarte w podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem na­uczania nrAZ-0-01/18. Katecheza szkolna jest bardzo ważna, bo pomaga zrozumieć trudne prawdy wiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w Piśmie Świętym, liturgii i codziennym życiu.

Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla dzieci sześcioletnich wychodzi naprzeciw tym potrzebom i może stanowić pomoc w codziennej pracy katechetycznej. Struktura podręcznika jest bardzo przejrzysta; w każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do rzeczywistości bliskiej dziecku: rodzinnej, szkolnej, związanej z życiem religijnym.

Każda katecheza zawiera krótki tekst - główne przesłanie, które spaja i podsumowuje jednostkę lekcyjną. Przy poleceniach do zadań umieszczono specjalne ikonki, które podpowiadają dziecku, jakiego typu zadanie ma wykonać.

Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym. Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki są kolorowe, przyjazne i dostosowane do możliwości poznawczych dziecka sześcioletniego.

Spis treści Rozdział I: Ludzie spotykają się z Panem Jezusem

Spotykamy się z Panem Jezusem na katechezie. Dziękujemy Panu Jezusowi za czas wakacji. Pan Bóg stwarza świat z miłości do człowieka. Pan Bóg z miłości stwarza człowieka. Jan Chrzciciel przygotowuje ludzi na spotkanie z Panem Jezusem. Pan Jezus powołuje swoich uczniów. Pan Jezus przemienia serce Mateusza. Pan Jezus spotyka się z dziećmi. Pan Jezus czyni mnie swym przyjacielem. Pan Jezus uczy nas miłości. Maria z Betanii uczy nas, jak mamy słuchać Pana Jezusa. Miłość Pana Jezusa przemienia życie Zacheusza. Samarytanin uczy nas dziękować Panu Jezusowi. Samarytanka uczy nas, jak mówić innym o Panu Jezusie. Święci uczą nas, jak kochać Pana Jezusa i drugiego człowieka.

Rozdział II: Pan Jezus rodzi się w Betlejem

Pan Bóg wybiera Maryję na Mamę Pana Jezusa. W Adwencie przygotowujemy się na narodziny Pana Jezusa. Pan Jezus rodzi się w Betlejem. Pasterze oddają pokłon Panu Jezusowi. Mędrcy oddają pokłon Panu Jezusowi. Świętuję Boże Narodzenie wraz z rodziną. Świętuję Boże Narodzenie w Kościele. Kolędujemy Panu Jezusowi. Maryja ofiarowuje Pana Jezusa Bogu Ojcu. Pan Jezus jest posłuszny Maryi i Józefowi. Maryja Pana Jezusa w świątyni.

Katechezy okolicznościowe

Maryja ukazuje się dzieciom w Fatimie. Maryja zachęca nas do modlitwy różańcowej. Cieszymy się szczęściem świętych w niebie. W Dzień Zaduszny pamiętamy o zmarłych. Uwielbiamy Pana Jezusa, który jest królem. Historia Świętego Mikołaja.

Informacje dodatkowe o Religia kl.0 podręcznik z ćwiczeniami cz.1 - Kocham Pana Jezusa:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2022-06-18
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Religia kl.0 podręcznik z ćwiczeniami cz.1 - Kocham Pana Jezusa

MasterChef Junior. Czwarta polska edycja programu
Okładka ksiązki - MasterChef Junior. Czwarta polska edycja programu

Nowe zachwycające smaki. Nowe kulinarne doznania. Książka z przepisami zwyciężczyni i finalistów programu MasterChef Junior. Uczestnicy czwartej...

Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. W harmonii z naturą. Tom 2
Okładka ksiązki - Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. W harmonii z naturą. Tom 2

Tom drugi ,,Miast przyszłości" z serii ,,Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski