Bez znajomości siebie trudno jest prawdziwie być z drugim człowiekiem.
Dlaczego trwam w relacji, w której nie jestem szczęśliwa? Czy wszystko jest ze mną w porządku? Dlaczego mój kolejny związek się rozpadł? Czy ty też zadajesz sobie te pytania?
Bycie w trudnych relacjach to doświadczenie wielu z nas. Cierpimy, a mimo to trwamy w nich dalej. Spełniamy potrzeby i oczekiwania partnera, rezygnując ze swoich pragnień. Często nie potrafimy się ze sobą komunikować i słuchać nawzajem. Jak możemy to zmienić i zbudować dobry związek?
Książka Olgi Daligi, psycholożki, psychoedukatorki i twórczyni internetowej (instagramowy profil psycho.inspiracje), porusza tematy, które pozwolą ci obrać właściwy kierunek.
Dlaczego stawianie granic w relacji jest ważne i jak to zrobić?
Na czym polega balans między Ja, Ty i My?
Jak rozpoznać swoje potrzeby i jak je komunikować partnerowi?
O czym warto rozmawiać na początku relacji i czy możliwe jest stworzenie związku idealnego?
Dlaczego niektóre związki się udają, a inne nie?
Jak poradzić sobie po rozstaniu?
To tylko nieliczne pytania, na które odpowiedzi znajdziesz w tej książce. Czytaj ją niczym drogowskaz do lepszego poznania siebie.
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-10-16
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN:
Liczba stron: 320
O emocjach mówi się dużo i często. Choć są czymś naturalnym, bardzo potrzebnym i wszyscy ich doświadczamy, to większość z nas ma problem z właściwym rozpoznawaniem...
Przeczytane:2024-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka pięknie wydana, zachęca, by po nią sięgnąć. A wnętrze... jest niczym zaproszenie do rozmowy z autorką na temat relacji, w pierwszej kolejności ze sobą. Pani Olga prowadzi czytelnika za rękę, pomaga przyjrzeć się własnej relacyjności, odpowiedzieć na wiele ważnych pytań dotyczących miłości, budowania związku. Zachęca by zastanowić się nad naszymi potrzebami, dostrzec je, umiejętnie wyartykułować, odważnie zawalczyć o swoje szczęście. Podając różne przykłady życiowe (wymyślone) możemy przyjrzeć się własnym życiowym doświadczeniom, czy któreś z tych przytoczonych przemawiają do nas w jakiś szczególny sposób, czy może któryś z nich wywołuje w nas jakieś emocje, sprzeciw, a może złość. Warto, za radą autorki, przyglądnąć się temu co w trakcie czytania dzieje się w naszej głowie, w naszym wnętrzu, zatrzymać na dłużej i poddać refleksji.
Najbardziej podoba mi się w tej publikacji ogrom pytań z jakimi pani Olga wychodzi naprzeciw czytelnika. Czasem sami nie wiemy czego chcemy, w którą stronę iść, a tak jasno postawione, konkretne, drążące pytania są świetną okazją, by przyjrzeć się sobie i dotrzeć do sedna.
Książka zadowoli każdego, kto uważa, że ma problemy z tworzeniem trwałych relacji. Ze sobą i z drugim człowiekiem. Zachęcam do sięgnięcia po nią również tych, którzy są zbyt pewni siebie, bo może się okazać, że ta pewność przysłania nam prawdę o nas samych. Często szukamy problemów w drugiej osobie, zamiast zacząć od przyjrzenia się sobie.
Ważne!!
Nie jest to nudny, pisany naukowym językiem poradnik o byciu szczęśliwym. Wręcz przeciwnie. Książka ta może wielokrotnie wzbudzić w czytelniku wzburzenie, wzruszenie i to będzie najlepszy impuls, by się pochylić głębiej nad źródłem tych emocji. Może poprosić o pomoc kogoś, kto nas przez to przeprowadzi. Dodatkowo z książką mamy zestaw kart z pytaniami, z cytatami, które szczególnie warto sobie często przypominać.