reklama

Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji

Przyjaciele mają dla nas znaczenie, i to większe, niż sądzimy. W ciągu ostatnich lat badacze ze zdumieniem odkryli, jak ogromny wpływ ma posiadanie przyjaciół - nie tylko na nasze poczucie szczęścia, ale także na zdrowie, a nawet długowieczność. Nie umiemy żyć w odosobnieniu.

Współczesny świat oferuje nam ogromne możliwości kontaktów międzyludzkich. Dlaczego więc, gdy wszystko wydaje się sprzyjać życiu społecznemu, dotyka nas plaga samotności?

Robin Dunbar, wybitny antropolog i psy­cholog, bada w Przyjaciołach każdy aspekt przyjaźni, łącząc wiedzę naukową z dzie­dzin antropologii, psychologii, neurobio­logii i genetyki z osobistymi doświadcze­niami. Tłumaczy, jak przecinają się różne typy przyjaźni i relacji rodzinnych, jakie mechanizmy psychologiczne i behawioral­ne stanowią ich podstawę, a wreszcie - jak bardzo skomplikowane jest nawiązywanie i podtrzymywanie przyjaźni.

Informacje dodatkowe o Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2021-10-07
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: Friends: Understanding the Power of our Most Important Relationships

Tagi: Socjologia bóg

Kup książkę Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji

Przyjaciele. O prawdziwej mocy naszych najważniejszych relacji - opinie o książce

Nowa historia ewolucji człowieka
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Nowa historia ewolucji człowieka

Dlaczego spośród kilkunastu żyjących niegdyś gatunków hominidów przetrwał właśnie homo sapiens? Co właściwie tak mocno odróżnia...

Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka
Robin Dunbar0
Okładka ksiązki - Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka

Nie ma żadnej kultury, która nie posiadałaby jakiejś formy religii. Religie różnią się pod względem formy, stylu czy rozmiarów, od małych, liczących kilkaset...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung