reklama

Przedtem, teraz, potem. Opowieści z nostalgią o realiach i nadziei

Ebook "Przedtem, teraz, potem. Opowieści z nostalgią o realiach i nadziei" przygotowała redakcja portalu Interia wraz z zespołem serwisu Woblink, z którego możecie pobrać go za darmo w formatach .epub i .mobi.

Na stronach portalu INTERIA.PL codziennie publikujemy dziesiątki autorskich materiałów: wywiadów, reportaży, felietonów. Nasi dziennikarze docierają do ciekawych rozmówców, prezentują nieopowiedziane wcześniej historie, recenzują nowości wydawnicze. Wiemy, że pośród codziennych obowiązków trudno czasem znaleźć czas na regularna lekturę. Dlatego przygotowaliśmy dla was coś specjalnego – zbiór najciekawszych tekstów, które powstały w redakcji lifestylowej w ciągu minionych 12 miesięcy.

Razem z naszymi autorami zajrzyjcie pod maskę motoryzacyjnego symbolu PRL, czyli Jelonka, nauczycie się odnawiać meblowe perełki ówczesnego designu i poznacie nieznane fakty z życia Violetty Villas. Dla fanów serialu „Czarnobyl” mamy sczególa gratkę - artykuł o Igorze Pavlovetsie, którego życie na zawsze naznaczył wybuch reaktora. Z kolei miłośnicy wspinaczki na pewno chętnie przeczytają tekst o Wandzie Rutkiewicz.

Choć niektórym z nas trudno w to uwierzyć lata 90. odchodzą już w niepamięć, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co zapamiętamy z czasów, kiedy w Polsce rodziła się demokracja. Gumy Donald, wypożyczalnie kaset wideo czy może pierwsze reklamy telewizyjne? – o tym opowiada Rafał Sowiński, założyciel fanpage’a „Jak będzie w Polonii 1?”. Zaś o tym, jaką rolę pełni pamięć i co warto pamiętać, mówi pisarz Remigiusz Ryziński.

Jesteśmy przekonani, że spoglądanie wstecz jest ważne także dlatego, że dzięki doświadczeniom minionych pokoleń możemy zapewnić lepszą przyszłość sobie i dzieciom. Dlatego oddajemy głos Arecie Szpurze i Anji Rubik, które mówią o tym, jak mądrze wychowywać kolejne pokolenia – w duchu zero waste i tolerancji dla innych.

Informacje dodatkowe o Przedtem, teraz, potem. Opowieści z nostalgią o realiach i nadziei:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-08-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: b.d

Kup książkę Przedtem, teraz, potem. Opowieści z nostalgią o realiach i nadziei

Przedtem, teraz, potem. Opowieści z nostalgią o realiach i nadziei - opinie o książce

Ostatni dzień pary II
Antologia0
Okładka ksiązki - Ostatni dzień pary II

Maszyny parowe i koniec świata, atomowa zagłada i sterowce, kryminał i przygoda, powaga i humor, wizjonerskie wizje i wirtuozerskie igranie z konwencjami...

Fantazmaty. Tom II
Antologia0
Okładka ksiązki - Fantazmaty. Tom II

Fantazmaty. Tom II to zbiór dwudziestu opowiadań napisanych przez różnorodne grono autorów, zarówno tych debiutujących, jak i doświadczonych w literackich...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung