Portret nieznanej damy

Fascynująca, pełna prawdziwych postaci i zdarzeń opowieść o miłości, sztuce i polityce na barwnym tle czasów Henryka VIII.Rok 1527. Do Anglii przyjeżdża znany malarz Hans Holbein, który ma wykonać portret rodziny słynnego humanisty, polityka i dworzanina Thomasa More`a. Przez nowy, okazały dom More`a, położony w Chelsea nad Tamizą, przewijają się znane osobistości epoki Tudorów - artyści, astronomowie, politycy i duchowni.Dwóm gościom bardzo podoba się Meg Giggs, jedna z przybranych córek More`a

Informacje dodatkowe o Portret nieznanej damy:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-247-0965-5

Kup książkę Portret nieznanej damy

Portret nieznanej damy - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Pisarka ukazała jak polityka, historia wpływała na życie jednostek. Pokazała bohaterów, ich relacje, w świecie pełnym pułapek i zdrad, wieloletnich kłamstw oraz manipulacji, gdy miłość może być pułapką. Raz za razem zaskakuje czytelnika wyjawianymi tajemnicami, zmieniając tym samym nasze zdanie o bohaterach, sprawiając, że trudno określić, co jest dobre, a co złe. W ,,Portrecie nieznanej damy" połączyła fikcję literacką z faktami historycznymi, romans z thrillerem, rodzinne tajemnice z angielską polityką i religią- ta wspaniale skomponowana mieszanka ubarwiona realistycznymi portretami bohaterów stanowi rewelacyjną lekturę. Polecam wielbicielom sztuki, powieści historycznych oraz wątków miłosnych.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789