Pół życia miłości

Flintowi Larsenowi pozostało 41 dni, 9 godzin i 42 minuty życia.

Flint jako ośmiolatek poczuł ukłucie informujące o tym, że pozostała mu połowa życia. Wiedział więc, kiedy nadejdzie jego koniec. Przygotowuje się do swojej śmierci od dłuższego czasu - odcina się od przyjaciół, rezygnuje z ulubionych potraw i czyta przygnębiającą literaturę. Zamierza spędzić ostatnie dni z rodzicami w rodzinnym mieście.

Spotkanie z September Harrington, eksplozją energii i radości, zmienia jego plany. Dziewczyna bada fenomen połowy życia jako stażystka w Instytucie Półrozpadu, skrywa również własną przeszłość. Ich światy się zderzają i między tym dwojgiem budzi się miłość. Flint jednak nie potrafi wyznać September, co go czeka. Im bardziej się do siebie zbliżają, tym mniej czasu im pozostaje, a sekrety grożą zniszczeniem wszystkiego.

Czy September i Flint zdołają się nawzajem uratować? A może ich dni są już policzone?

Informacje dodatkowe o Pół życia miłości:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-05-29
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Half-Life of Love

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Pół życia miłości

Pół życia miłości - opinie o książce

Nieobliczalna, szokująca, wyzwalająca całą plejadę intensywnych emocji, a zarazem odurzająca niczym silny narkotyk! Brianna Bourne naszkicowała wyjątkową opowieść, która porusza najczulszą strunę, sięga najciemniejszych zakamarków duszy, nie tylko po to, by otulić nadzieją, że koniec może być początkiem, ale także, aby udowodnić, iż prawdziwa miłość przekracza wszelkie ramy i może być jedynym ukojeniem w obliczu nadciągającej śmierci.

Ten emocjonujący rollercoaster to jedna z piękniejszych historii miłosnych, a zarazem najbardziej porażająca opowieść, gdyż zjawisko półrozpadu, które zwiastuje, iż dany człowiek przeżył dokładnie pół swojego życia, a data końca jest nieodwracalna, dosłownie paraliżuje i miażdży serce! Jak żyć ze świadomością, że została Ci już tylko połowa egzystencji? Jak mają funkcjonować rodziny małych dzieci, które już są po tym złowieszczym ataku? I czy naprawdę nie ma lekarstwa na ten koszmarny wyrok?

Kreacje bohaterów wypadły po prostu doskonale. To przykład brutalnie pokiereszowanych dusz, które wreszcie, mimo wielu obaw, postanawiają ponownie otworzyć się na życie. Niestety, obietnica szczęścia jest przecież niebywale ulotna, gdyż jedno z nich wciąż jest pogrążone w żałobie, a drugie odlicza dni do swojego końca... Czy rozwijające się między nimi uczucie będzie w stanie ukoić choć na chwilę ich ból i uczynić życie piękniejszym?

Porażająca, wzruszająca do łez, nadzwyczaj refleksyjna, przeszywająca na wskroś! ,,Pół życia miłości" jest prawdziwą torpedą emocjonalną, jaka pozostawia w absolutnej rozsypce! To nie tylko porażająca opowieść o niesprawiedliwości i ulotności ludzkiego losu, o tłumieniu w sobie emocji, paraliżującej żałobie czy duchowym przygotowywaniu się do śmierci, ale również dotykająca duszy historia o niesamowitej więzi, która może okazać się prawdziwym antidotum, jakie pozwoli czerpać jak najwięcej z życia do ostatnich chwil. Przepiękna uczta literacka, która złamie Wam serce i pozostanie w duszy już na zawsze! Polecam gorąco!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung