Pokonaj lęk i obawy. Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości

Możesz stać się tym, kim chcesz - przypomina autor poradników wszechczasów dr J. Murphy.

Obudź się i żyj! Nikt nie jest skazany na brak szczęścia, lęk i zmartwienia, życie w ubóstwie ani problemy ze zdrowiem. Masz moc pokonywania przeciwności losu i osiągania szczęścia, harmonii i dobrobytu. Masz w sobie siłę, żeby wzbogacić własne życie.

Psycholodzy już dawno odkryli, jak wielką moc ma pozytywne myślenie i wzorce zapisane w podświadomości. Dr Murphy zaś uczy, jak skutecznie wpływać na podświadomość i zastępować szkodliwe przekonania wzorcami prowadzącymi do sukcesu w określonej dziedzinie życia. Radzi, jak uporać się z dojmującym lękiem i obawami, które odbierają radość i utrudniają życie. Uczy, jak wyzbywać się niepewności, a wzbudzać w sobie ufność i znajdować wewnętrzną siłę, która doprowadzi cię do poczucia spełnienia.

Informacje dodatkowe o Pokonaj lęk i obawy. Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-06-27
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Overcome Fear and Worry

Kup książkę Pokonaj lęk i obawy. Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości

Pokonaj lęk i obawy. Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-01-08, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Pokonaj lęk i obawy" to książka autora znanego z "Potęgi podświadomości", która utrzymana jest w dość podobnym duchu. Skupia się na zwalczaniu strachu, niepokoju i zmartwień za pomocą programowania swojej podświadomości.

Sama od lat staram się korzystać z podobnych metod i liczyłam, że znajdę tu nieco inspiracji do ich udoskonalenia, lecz niestety nie pojawiło się tu zbyt wiele nowych dla mnie informacji. Troszkę się znalazło, wiele ciekawych zdań i myśli skłoniło mnie do refleksji, lecz wydaje mi się, że to książka idealna dla początkujących w tym temacie.

Każdy z nas zmaga się z większymi lub mniejszymi obawami, wiele z nich ma słuszne podłoże i motywuje nas do rozwiewania ich, wymyślania planów awaryjnych i skutecznego planowania.

Czasem jednak te obawy nie są nam potrzebne, bywają irracjonalne lub po prostu blokują nas i nie pozwalają nam żyć w pełni. Sama przez wiele lat byłam więźniem różnych lęków i niepokojów, więc doskonale rozumiem jak przykre są to doświadczenia.

Jednak życie w strachu to nie wyrok, po prostu większość z nas nie jest nauczona jak sobie z nim radzić. A umiejętność odnajdywania wewnętrznego spokoju jest dla mnie jednym z największych filarów dbania o swoją kondycję psychiczną, dlatego warto pochylić się nad tym tematem i zapanować tnad negatywnymi emocjami.

Jest jednak rzecz, która mi się w tej książce nie podobała - wiem, że autor był pastorem i wielokrotnie w swoich książkach odwołuje się do Boga lub Biblii i wydawało mi się, że byłam na to gotowa, że podchodzę z wystarczająco otwartą głową... Cóż, niestety nie ? stężenie tych wzmianek, porównań i odniesień dla mnie, jako osoby niewierzącej, było zbyt duże ?

Książkę jednak dałam do czytania swojej mamie, która jest osobą wierzącą i wieloma rozdziałami jest ona zachwycona, zaczerpnęła z niej już trochę inspiracji i bardzo mocno skłania ją ona do refleksji i pracy nad sobą, co ogromnie mnie cieszy ?

Jak więc widać, jest to tytuł, z którego mogą zaczerpnąć nieco informacji różne osoby, lecz znacznie bardziej te wierzące. Nie mniej jest to bardzo interesująca i ważna tematyka, z którą warto by każdy się zmierzył w tej lub innej formie.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-07-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Podświadomość ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Dostajemy od życia to czego podświadomie oczekujemy. Jednak często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego narzekamy na to co nas spotyka. Nieświadomi jesteśmy targani przez życiowe zawirowania. Gdy to w końcu zrozumiemy będziemy mogli odmienić swoje życie. Będziemy mieli szansę między innymi zapanować nad swoimi lękami i obawami. Będziemy mieli szansę na lepsze, bogatsze życie.
Ludzie pragną by ich życie było szczęśliwe. Pragną żyć bez lęków i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Jednak czasami mamy wrażenie, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam. Miotamy się bezradni i staramy się znaleźć remedium na nasze troski. A co jeśli to remedium jest w nas? Właśnie o tym jest ta książka. Książka opowiada o recepcie na lepsze życie, które znajduje się wewnątrz nas. Musimy tylko mocno w to uwierzyć. Z początku z pewnością nie jest to łatwe, ale gdy ta wiara wejdzie nam w krwioobieg będziemy robili to automatycznie. Wtedy nie będziemy musieli już za bardzo martwić się o swoją przyszłość.
Niniejsza książka w prosty sposób daje nam kilka lekcji, które uczą nas wiary w swoje możliwości. Co prawda, moim zdaniem w środku jest za dużo teologii, ale sama esencja książki może pomóc nam zmienić swoje życie i myślenie. Pozwala ,,przeprogramować'' swój tok myślowy by nie skupiać się na tym co może się w życiu nie powieść, ale udać. Ta książka może być pierwszym krokiem ku drodze do nowego, lepszego życia.

Prawdy, które mogą odmienić twoje życie
Joseph Murphy0
Okładka ksiązki - Prawdy, które mogą odmienić twoje życie

Joseph Murphy w swojej kolejnej książce, Prawdy, które mogą odmienić twoje życie prowadzi nas drogą prostej teorii i skutecznej praktyki. Już sam tytuł...

Sztuka afirmacji uwolniona potęga podświadomości
Joseph Murphy0
Okładka ksiązki - Sztuka afirmacji uwolniona potęga podświadomości

Tajemnica sukcesu i szczęścia w rzeczywistości nie jest żadną tajemnicą. Sukces osiągnęli nie ci, którzy godzili się z zastaną rzeczywistością,...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;