Osada w Słonecznej

Miłość, przyjaźń i rodzinne tajemnice w malowniczym otoczeniu Osady w Słonecznej.

Gdy młodziutka Antosia Krawczyk traci rodziców zmuszona jest przejąć rodzinny interes - karczmę ,,Osadę" w malowniczej Słonecznej. Problemów dokłada dziewczynie jej siostra Tosia, która koniecznie chce spieniężyć biznes, oraz narzeczony z przyszłą teściową, którzy myślą o przejęciu ,,Osady".

Wtym trudnym czasie Antosię wspierają wierni przyjaciele i jej ukochane zwierzęta.

Pewnego dnia w życiu Tosi pojawia się Marek, intrygujący, tajemniczy mężczyzna, który sprawia, że dziewczyna odzyskuje radość życia i zaczyna spoglądać w przyszłość z nadzieją.

Informacje dodatkowe o Osada w Słonecznej:

Opinie o książce - Osada w Słonecznej

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:,
„Osada w Słonecznej”  to ciepła i pełna emocji opowieść o młodej kobiecie, która w obliczu życiowych trudności staje przed wyzwaniem, jakim jest utrzymanie rodzinnej karczmy. Historia Antosi Krawczyk, bohaterki powieści, porusza temat straty, przyjaźni i miłości, a także siły, jaką można odnaleźć w naturze i ludziach, którzy nas otaczają. Po tragicznej śmierci rodziców, Antosia staje w obliczu konieczności samodzielnego prowadzenia rodzinnego interesu – karczmy Osada w malowniczej miejscowości Słoneczna. To nie tylko przedsiębiorstwo, ale także miejsce pełne wspomnień, które łączy ją z przeszłością i wartościami, które wpoili jej rodzice. Książka ukazuje wewnętrzną walkę bohaterki – z jednej strony chce zachować dziedzictwo rodziny, z drugiej musi zmierzyć się z presją ze strony siostry, która widzi w Osadzie jedynie potencjał finansowy, oraz narzeczonego i jego apodyktycznej matki, którzy pragną przejąć interes. Mocną stroną książki są postacie przyjaciół Antosi, którzy w trudnych chwilach stają się dla niej oparciem. Autorka zgrabnie pokazuje, jak ważne w życiu są prawdziwe relacje, zaufanie i wsparcie, a także siła wspólnoty. Nie można zapomnieć o postaci Marka, tajemniczego mężczyzny, który pojawia się w życiu Antosi, przynosząc jej nadzieję i radość. Jego wątek, choć wprowadzony w subtelny sposób, stopniowo staje się centralnym elementem historii, dostarczając wątków romantycznych oraz emocjonalnych
Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-08-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Gdy się kogoś traci, ta osoba już nigdy nie zniknie z naszych wspomnień. Już na zawsze pozostanie ból w sercu. Ważne, aby nie dać się przygnieść smutkowi i pielęgnować wyłącznie dobre wspomnienia."

To książka przy której można płakać, śmiać się, wznosić oczy do nieba, grozić w myślach palcem, wspierać postacie duchowo i nieść im pocieszenie w chwilach zwątpienia oraz kibicować wtedy, kiedy chodzi o czystą miłość. Ale, to również pozycja w której dostaniecie kilka ważnych przepisów na ziołowe herbatki, które sami możecie sobie przyrządzić. Zdradzę wam, że są przepyszne, bo w trakcie czytania przeszłam się na łąkę i pozbierałam proste składniki, część miałam w ogródku i tak oto delektowałam się wraz z całą moją rodziną i tą z książki cudownym smakiem i aromatem. Ta powieść uświadomiła mi również, że chciałabym zajmować się zielarstwem, bo to coś z czym się utożsamiam:-)
Jeśli chodzi o samą historię, to jest przepiękna! Mamy tu młodą kobietę, która wraz z siostrą straciły rodziców. Jedna jest totalnym przeciwieństwem drugiej. Magda szuka tylko wszędzie majątku, zastrasza nawet siostrę, że musi sprzedać Osadę, czyli ich karczmę, którą prowadzili jej rodzice wraz z siostrą Tosią. Magda to ta twarda, której tylko pieniądze i podróże w głowie. Ucieka się do najokrutniejszych sposobów, byleby tylko dostać to, czego pragnie. Boleśnie przekona się o tym mężczyzna, który pojawi się w jej życiu. Druga siostra, Tosia, to chodzący Anioł o złotym sercu. Uwielbia zajmować się zwierzętami z Osady, wie jak okazać im miłość i to samo dostaje z powrotem. Niestety tkwi w związku bez przyszłości z chłopcem za którego wszystko robi wpływowa mamusia. Cała opowieść będzie się kręciła wokół jej miejsca pracy, które jej siostra chce sprzedać, by jak najszybciej podzielić się majątkiem. Oczywiście chętnych będzie tu sporo. Nikt nie rozumie, że Tosia kocha miejsce gdzie przebywa i swoją przyjaźnią obejmuje również swoich współpracowników. Do tego przez przypadek pozna pewnego miłego pana, który z charakteru jest jak ona. Również odkryje tajne zajęcie swojej mamy, które będzie pielęgnowała z pasją. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie setki tysięcy intryg, które tylko pokazały jak ludzie dbają tylko o własne cztery litery. Bo czy między pieniędzmi jest też miejsce na miłość?
Niesamowita historia. Ile razy się przy niej wzruszałam, jak pokochałam główną postać, to nie macie pojęcia. Wiele osób będzie tu przyjaznych, ale i tacy o sercu z kamienia. Mamy tu dużo miejsca na miłość do rodziców, marzenia, oraz kłamstwa, które szybko wyjdą na jaw. Podobno karma wraca. Jak sądzicie, czy to prawda? Przeczytacie ją szybciutko, bo ma większy druk i jest przejrzyście wydana. Każdy rozdział osobno zatytułowany podpowiada co może się wydarzyć. Bardzo chciałabym poznać tak bogatych wewnętrznie ludzi jak Tosia czy Tymek. Ogromnie wam ją polecam, bo życzę, by i u was zadziały się cuda:-)

Avatar użytkownika - Zaczytananaemigr
Zaczytananaemigr
Przeczytane:2024-07-28,

Mieć takie miejsce w życiu, w którym można oddychać pełną piersią i z którego nie chce się wyjeżdżać. Marzenie.

W takim miejscu wychowała się Tosia. Karczma Osada była całym życiem jej i jej rodziców. Jeden moment sprawił, że wszystko runęło niczym lawina.Losy karczmy stanęły pod znakiem zapytania. Życie Tosi jeszcze bardziej się pokomplikowało.

Ta książka wywołała u mnie tak wiele różnych emocji. Z jednej strony mamy tutaj konflikt rodzinny o majątek. Dochodzą do tego problemy uczuciowe, kłamstwa.

Co mną wstrząsnęło, to z pewnością przyszła teściowa. Jej postać została tak realnie przedstawiona. Wtrącająca się we wszystko, próbująca sama pokierować życiem młodych. Trafić na taką w swoim życiu, to jak obchodzić piątek trzynastego każdego dnia.

,,Osada w Słonecznej” to zdecydowanie miejsce, w którym czułabym się jak u siebie. Piękne i malownicze miejsce, otoczone przyrodą, zwierzętami, i wspaniałymi ludźmi u boku. Z książki czuć było piękno tego miejsca. Autorka stworzyła piękny klimat, świetne postacie z charakterem oraz dała odczuć wiele różnych emocji, które szukam w każdej książce.

Polecam. 😍

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2024-07-28,

🌿 „𝓞𝓼𝓪𝓭𝓪 𝔀 𝓢ł𝓸𝓷𝓮𝓬𝔃𝓷𝓮𝓳” 𝓜𝓲𝓻𝓸𝓼ł𝓪𝔀𝓪 𝓚𝓾𝓫𝓲𝓪𝓴🌿

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O PRZYJAŹNI, PASJI I MIŁOŚCI DO NATURY ORAZ PEWNEGO MĘŻCZYZNY…

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Latem chętniej sięgam po lekkie historie obyczajowe, które miło umilają mi wieczór i są świetnym oderwaniem od rzeczywistości. Ostatnio sięgnęłam po książkę autorki Mirosławy Kubiak „Osada w Słonecznej”, która okazała się być idealną letnią historią z wciągającą fabułą i sympatycznymi bohaterami, którzy dostarczyli mi mnóstwo ciepła.

🌿Główna bohaterka książki - Antosia - przejmuje rodzinny biznes po ich śmierci. Kobieta bierze pod swe skrzydła tytułową Osadę w Słonecznej. To niezwykle malownicze miejsce z duszą, które przyciąga do siebie wielu podróżników. Piękne widoki napawają spokojem i każdy kto tam przyjeżdża odpoczywa. Antosia chce kontynuować prowadzenie Osady, ponieważ wie, że jej rodzice dołożyli wszelkich starań, by to miejsce wyglądało tak jak wygląda. Jej szyki psuje siostra, która chce to wszystko sprzedać oraz narzeczony z przyszłą teściową, którzy znowu są chętni do przejęcia Osady. CZY DZIEWCZYNIE UDA SIĘ OCALIĆ MIEJSCE TAK WAŻNE DLA JEJ RODZICÓW?🌿

Ta powieść jest przede wszystkim bardzo życiowa. Przedstawia prawdziwe życie prawdziwych ludzi, bez zbędnych ozdobników - przedstawia fakty takimi, jakimi są. Myślę, że dzięki temu wielu czytelników będzie mogło doskonale utożsamić się z bohaterką i jej historią, ponieważ „Osada w Słonecznej” jest jak dla mnie fantastyczną powieścią o tym, co się dzieje w momencie, kiedy osoba po prostu nie wytrzymuje nieustannego napięcia. Kiedy wszystkiego robi się zbyt wiele, kiedy problemy i obowiązki zaczynają przytłaczać do tego stopnia, że nie można już dłużej wytrzymać. A bliscy, którzy powinni być wsparciem, są powodem tego nieustannego napięcia. Jednak to dla głównej bohaterki jest motorem do działania. Swoją determinację przekuwa w realizację spełnienia swoich planów.

„Osadę w Słonecznej” czytało mi się rewelacyjnie i z ogromną łatwością się w nią wciągnęłam. Do samego końca pozostałam zainteresowana tą historią. Chciałam się dowiedzieć jak Antosia poradziła sobie w tak trudnej sytuacji, jak rozwinęła się znajomość z Markiem i po prostu byłam ciekawa jak autorka rozegra całą akcję. Nie znalazłam momentu, w którym książka by mi się dłużyła czy w jakiś sposób mnie do siebie zniechęciła. Autorka utrzymywała takie jej tempo, aby nieustannie podtrzymywać zainteresowanie czytelnika i to wyszło jej znakomicie.

„Osada w Słonecznej” to otulająca historia, która umili niejeden wieczór. Jeśli lubicie powieści obyczajowe z mocno rozwiniętą fabułą to ta książka jest dla was 🌿

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

Mirosława Kubiak pięknie odmalowała polską wieś, miłość do natury i zwierząt. Tę sielskość da się poczuć już od pierwszych stron, a im dalej, tym coraz bardziej nabieramy ochoty, by zatrzymać się w tym malowniczym miejscu na dłużej, a może i na zawsze...

Zmiany... nie każde z nich lubimy i nie na każde jesteśmy gotowi. Jak wiemy, życie pisze różne scenariusze i trzeba być gotowymi, by się z nimi zmierzyć. Przed takimi niespodziewanymi zmianami stanęła Antosia. Dziewczyna musi zawalczyć o majątek po śmierci rodziców. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza kiedy po jednej stronie jest siostra gotowa wszystko sprzedać, po drugiej intrygujący Marek, chcący zbudować w miejscu Osady osiedle, a do tego narzeczony z przyszłą teściową także z własnym planem.

"Zmiana jest czymś, czego nie lubimy, boimy się, ale nie możemy temu zapobiec. Albo zostajemy w tyle. Czasami zmiana jest wszystkim."

Książka wywołuje wiele przeróżnych emocji. Dzieje się co niemiara! Siostry posiadają sprzeczne charaktery. Tosia mimo niekiedy swojej naiwności i młodego wieku wiedziała, co w życiu jest najważniejsze. Zupełnie inne podejście do spuścizny po rodzicach i w ogóle do życia miała Magda.

Oprócz wiodącego motywu konfliktu rodzinnego o majątek znajdziemy tu również tajemnice, kłamstwa, intrygi, spiski, zabawne sytuacje, wątki miłosne oraz wspaniale przedstawioną przyjaźń.

"Wierzę w prawdziwą miłość. Wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia. Wierzę, że miłość zwycięża wszystko. I to nie znaczy, że nie będzie ciężkich dni ani trudnych spraw, bo będą, ale znalezienie osoby, która przeżywa to wszystko z tobą, i świadomość, że ta osoba cię kocha, po prostu sprawiają, że każda rzecz jest o wiele łatwiejsza."

Jednak najbardziej moja uwaga kierowała się na przyszłą teściową. To taka osoba, z którą z pewnością nikt nigdy nie chciałby mieć bliższych kontaktów. Bo przecież chyba nikt nie zniósłby wtrącania się we wszystko, kierowania jego życiem, prawda? Młodzi muszą od początku sami zacząć żyć po swojemu.

"Osada w Słonecznej" to ciepła, otulająca i życiowa historia o tym, że warto walczyć o to, w co się wierzy. Czy zatem Tosi uda się ocalić Osadę? A może zwycięży chęć zysku jej najbliższych? Sprawdźcie! To idealna powieść na lato!

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-07-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Osada w Słonecznej" to książka mnie zaskoczyła pod względem minimalizmu. Opowieść w niej zawarta jest dość krótka i szybka. Czy to źle? Nie. Ale chętnie bym dłużej została w Słonecznej i pobyła dłużej z bohaterami.

Dzisiaj chcę Was zaprosić do malowniczej Słonecznej. To tutaj znajduje się karczma Osada, którą od lat prowadziła rodzina Antosi Krawczyk. Niedawno zginęli w nieszczęśliwym wypadku i dziewczyna zmuszona jest do prowadzenia tego uroczego miejsca. Tosia lubi Osadę i jej marzeniem jest zostać tutaj wraz z panią Elą, Tomkiem, Arturem i Różą. Na drodze do szczęścia stoi jej starsza siostra Magda, która chce sprzedać karczmę. Nie zabraknie również przyszłej teściowej, która również chce przejąć posiadłość. Światełkiem w tunelu jest pewien intrygujący mężczyzna, który zjawia się w Osadzie pewnego dnia.

Postacie w tej historii są bardzo różne. Są osoby delikatne i wrażliwe, które czują magię Osady. Są i takie, które myślą tylko o pieniądzach. Najgorsze jest to, że są to najbliższe osoby Antosi. I te skrajne postacią potrafią dostarczyć wiele emocji.

Książka napisana jest w lekki i przyjemny sposób. Przeczytałam ja w jeden dzień. Akcja biegnie dość dynamicznie, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Nie znajdziemy tutaj rozwlekłych opisów. A te co są wspaniale oddają klimat tego pięknego miejsca.

Jeśli macie ochotę przeczytać coś lekkiego to bardzo polecam ,,Osadę w Słonecznej".

Miłość jak wino
Mirosława Kubiak0
Okładka ksiązki - Miłość jak wino

Pewnego dnia Marta odkrywa, że zdradził ją chłopak. Porzuca więc Kraków i wraca do rodzinnego Grybowa, gdzie jej rodzina zajmuje się uprawą winorośli....

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski