Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej

Błyskotliwa synteza dziejów systemu kapitalistycznego. Od imperium do imperializmu Borys Kagarlicki to książka dla tych, którzy chcą zrozumieć przyczyny obecnego kryzysu w światowej gospodarce i polityce. Nasilająca się fala wojen i konfliktów między państwami ma swoje źródła w sięgających głęboko w przeszłość strukturach politycznych i ekonomicznych. Autor analizuje ewolucję tych struktur począwszy od starożytności - ze szczególnym uwzględnieniem roli państwa jako czynnika przemian gospodarczych i narzędzia w ręku dominujących klas społecznych. Pasjonująca wędrówka przez wieki historii ludzkości ujętej jako jeden organizm - system-świat. Próba odpowiedzi na pytanie: czy czeka nas nowa globalna hegemonia?

***

Oczywiste wyczerpanie się neoliberalnego modelu kapitalizmu skazuje nas na serię kryzysów, które będą trwać tak długo, jak długo model ten będzie w stanie wegetować - w warunkach, gdy nie może się już rozwijać, ale i nie udaje się zastąpić go czymś nowym.

- ze wstępu do wydania polskiego

Żyjąc w czasie historycznych wydarzeń uczymy się lepiej pojmować historię. (...) Kolejny kryzys kapitalizmu daje nam dodatkowy materiał poznawczy i wzmaga zapotrzebowanie na poznanie genezy systemu, którego agonię obserwujemy w ramach codziennych doświadczeń.

- ze wstępu do wydania rosyjskiego

Informacje dodatkowe o Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: .

Kup książkę Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung