O psychiatrach, psychologach i innych psychozach

Cześć. Nazywam się Rodrigo. Rodrigo Montalvo Letellier. Przed wizytą u psychiatry byłem człowiekiem szczęśliwym. Teraz jestem dyslektykiem, miewam obsesje i depresje i owabiam się śmierci, to znaczy obawiam się śmierci. Czy Rodrigo, właściciel szczekającego kota Arnolda, ojciec dwojga dzieci o osobowościach pancernika i geparda, rzeczywiście potrzebuje terapii? Tak twierdzi jego szwagier, psychiatra, który ma dwie prawdziwe pasje: czyszczenie dna basenu oraz poranne koszenie trawy przed domem (tej drugiej czynności oddaje się namiętnie przynajmniej dwa razy w tygodniu). Chcąc nie chcąc, Rodrigo wpada w objęcia psychiatrów, którzy z uporem – nie przymierzając – maniaka odkrywają u niego coraz to nowe, niepokojące objawy… Powieść Muñoza Avii jest zabawniejsza niż komedie Woody Allena i bardziej przewrotna niż Przygoda fryzjera damskiego Mendozy. To prawdziwa terapia przez śmiech.

Informacje dodatkowe o O psychiatrach, psychologach i innych psychozach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-240-0768-4

Kup książkę O psychiatrach, psychologach i innych psychozach

O psychiatrach, psychologach i innych psychozach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 ksiązki 2016, powieści,
Główny bohater ma szwagra psychiatrę. Kidy zaczyna mu się zdarzać mylenie głosek szwagier mówi mu, że potrzebuje pomocy. |Od tego momentu główny bohater zaczyna korzystać z pomocy całej gamy specjalistów. Jedni borykają się ze swoimi problemami inni używają wielu mądrych terminów których sami nie rozumieją, jeszcze inni starają się stworzyć przyjazny klimat przez herbatkę i ciasteczka, terapia jeszcze innego polega ma przytulaniu. Wobec tych absurdów bohater dochodzi do wniosku że musi sobie pomóc sam i liczy na zdrowy rozsądek rodziny, który ostatecznie zwycięża. Książka miała być chyba satyrą na psychiatrów i psychologów moim zdaniem jest raczej powtórzeniem mitów i stereotypów społecznych,humoru też tam trudno szukać. dla mnie trudno było dobrnąć do końca.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung