Robert U. Akeret uzyskał doktorat z psychologii w Columbia University, a dyplom z psychoanalizy w William Alanson White Institute, gdzie szkolił się u Rollo Maya i Ericha Fromma. Gdy skończył sześćdziesiąt sześć lat, zapragnął się dowiedzieć, jak niektórzy z jego dawnych pacjentów poradzili sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie.

Co się stało z Naomi, emocjonalnie niespełnioną żydowską dziewczyną, która przeistoczyła się w atrakcyjną hostessę i tancerkę flamenco, Isabellę Cortez de Seville? Czy Sasha przezwyciężył swoją obezwładniającą blokadę pisarską, czy Seth zdołał się wyrwać z sideł własnej matki, czy Mary naprawdę zrozumiała, że jej wrogość do ojca nie zabiła go? I wreszcie historia najdziwniejsza ze wszystkich: czy Charles wyleczył się ze swej miłości do niedźwiedzicy polarnej?

Akeret odtwarza te zdumiewające przypadki, zręcznie przeplatając ze sobą przeszłość i przyszłość. Dorzuca również wiele oryginalnych przemyśleń do toczącej się obecnie debaty, czy psychoterapia jest skuteczna.

Informacje dodatkowe o O mężczyźnie, który kochał niedźwiedzicę polarną i inne opowieści psychoterapeutyczne:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2001 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: The Man Who Loved a Polar Bear and Other Psychoterapist's Tales
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Kup książkę O mężczyźnie, który kochał niedźwiedzicę polarną i inne opowieści psychoterapeutyczne

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun