O chłopcu wychowywanym jak pies

Czego dzieci po traumie mogą nauczyć nas o stracie, miłości i wyleczeniu? Dlaczego niektóre dzieci stają się bohaterami, a inne drapieżnymi socjopatami? Jak przeżycia z dzieciństwa kształtują mózg człowieka? Na te i jeszcze inne pytania odpowiada ta niezwykła książka. Historie w niej zawarte zostały opowiedziane przez dziecięcego psychiatrę, któremu głęboka wiedza nie przeszkadza w prawdziwie ludzkim podejściu do pacjentów. Książka porusza, wciąga, daje prawdziwy wgląd w życie dzieci po traumatycznych doświadczeniach - maltretowanych i zaniedbywanych na różne sposoby. Co najważniejsze, daje też nadzieję, że skutki złych przeżyć można odwrócić, choć bywa to trudne, wymaga wiedzy i zaangażowania. Doświadczenia, którymi dzieli się dr Bruce D. Perry, mogą pomóc rodzicom, opiekunom, wychowawcom, a także psychologom i psychiatrom.

Informacje dodatkowe o O chłopcu wychowywanym jak pies:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7278-557-2

Kup książkę O chłopcu wychowywanym jak pies

O chłopcu wychowywanym jak pies - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - Media Rodzina,
Również mnie książka zauroczyła. Bruce Perry jest genialną pisarką. Z pewnością wie o czym pisze. Uważam, że jej doświadczenie może pomóc rodzicom i wychowawcą. Jak najbardziej pozycje powinni przeczytać nauczyciele, pedagodzy i osoby, które przebywają z dziećmi. Serdecznie polecam!
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski