Co robi młoda fotografka z Warszawy nad Biebrzą? Dlaczego lubi utrwalać ptaki i rozlewiska, o wiele bardziej niż modelki i znane aktorki? Ma szczęście czy pecha, że wciąż spotyka zagadkowych ludzi i jest świadkiem zdarzeń, które trudno wyjaśnić? Nieśmiała, cicha dziewczyna sięga po odpowiedzi. Potrafi pokazać siłę, zawalczyć o marzenia.
Pewnego wieczoru gubi drogę na dzikich bezdrożach lasu i rozlewisk. Zamiast do hotelu, trafia do nieznanego zajazdu przy Carskiej Drodze. Jakie tajemnice może skrywać Darzbór, ukryty wśród bagien? Przypadkowe spotkania, tajemnicze historie rodzinne, przemytnicy i podlaskie legendy, w których zawsze jest ziarno prawdy. Noce nad Biebrzą odmieniły życie Lilki Gajewskiej. Zgubiła się na bagnach, ale znalazła siebie, a przy tym miłość, przyjaźń, całą serię uczuć.
Katarzyna Droga
Pisarka, dziennikarka, redaktorka. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych m.in. o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę ,,Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca" i ,, Pokolenia. Powrót do domu". W ,,Sekretach przodków" przygląda się rodzinnym przekazom transgeneracyjnym. W latach 2008 - 2017 była redaktorką naczelną magazynu ,,Sens" w Wydawnictwie ,,Zwierciadło". Po latach pracy w Warszawie wróciła do rodzinnego domu nad Narwią, by pisać książki bliskie współczesnym kobietom.
informacja o serii
"Seria uczuć" to cykl powieści o kobietach, które pragną miłości, wierzą w przyjaźń i mają swoje pasje. Psychologia, prawo, fotografia, gamedev ... - w tym są dobre. Rzeczywistość zaskakuje je w kluczowych momentach życia - wówczas biorą sprawy w swoje ręce. Angażują emocje i podejmują grę z przygodą. Bo życie to nie tylko seria zdarzeń. To przede wszystkim seria uczuć.
w serii ukazały się:
Cień róży.
w czerwcu ukaże się:
Szepty starych kamienic. Prawo Julii, Katarzyna Droga
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Romans
ISBN:
Liczba stron: 304
Język oryginału: polski
Łzy, które mogą być wyrazem smutku, wzruszenia i szczęścia. Lata 20-te XX w. Czy dwór w Drozdowie po raz kolejny przetrwa nawałnicę? Jak zmieni się życie...
Dziedzictwo przeszłości, które buduje teraźniejszość Każda rodzina ma swoją przeszłość, historie, którymi się szczyci, lecz również...
Przeczytane:2022-08-29, Ocena: 4, Przeczytałem,
Młoda fotografka z Warszawy - Lilka Gajewska pewnego wieczoru gubi się na bagnach i zamiast do hotelu trafia się zajazdu przy Carskiej Drodze. Na miejscu poznaje intrygujących ludzi, poznaje sekretne historię rodzinne i wysłuchuje podlaskich legend. Co kobieta robi nad Biebrzą? Jakie tajemnice odkryje?
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, nie słyszałam wcześniej o jej książkach, ale lubię poznawać nowych autorów, dlatego postanowiłam przeczytać historię Lilki. Styl autorki jest przyjemny w odbiorze i czyta się ją naprawdę szybko. Lubię historię w których bohaterowie mają sporo doczynienia z naturą, a tutaj z pewnością tak właśnie jest. Razem z główną bohaterką odkrywałam ciekawe historie rodzinne oraz chłonęłam wiedzę na temat podlaskich legend, czy też przemytników, którzy się zdarzali w okolicach Biebrzy, autorka udowadnia, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy. Przypadek sprawił, że Lilka odnalazła nad Biebrzą siebie, swoje miejsce w życiu, prawdziwych przyjaciół i miłość. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książkę, idealnie nadaje się do przeczytania w jeden wieczór, szczególnie w otoczeniu przyrody. Moja ocena 6/10.