reklama

Niedopasowany

Jak daleko trzeba zajść, by odnaleźć siebie?

Szczęście na pokaz, fałsz mediów społecznościowych, pogoń za karierą i wielkimi pieniędzmi, a dookoła szalejący terroryzm, niosąca zgliszcza wojna i śmiertelnie niebezpieczna pandemia… Wchodzący w dorosłość Paweł nie potrafi odnaleźć się w chaosie współczesnego świata. Czuje, że jest inny niż jego rówieśnicy, z którymi nie znajduje wspólnego języka. Nie chce też podążać śladami rodziców i zakładać stereotypowej rodziny, zmagającej się z uciążliwymi problemami codziennego życia…
Paweł swoje nadzieje pokłada w muzyce – to jej pragnie się poświęcić bez reszty. Otoczony murem niezrozumienia i awersji, decyduje się na dramatyczny krok: ucieczkę z domu. Czy ta decyzja zapoczątkuje w jego życiu okres prawdziwej wolności, czy stanie się przyczyną kolejnego gorzkiego rozczarowania?

Informacje dodatkowe o Niedopasowany:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-01-13

Kup książkę Niedopasowany

Niedopasowany - opinie o książce

Paweł ma 17 lat i tak naprawdę brakuje mu własnego miejsca na ziemi. Świat, który go otacza, ani trochę nie jest idealny. Wieczna pogoń za popularnością, modą, pieniędzmi, poniżanie, upokarzanie innych – tak wygląda codzienność. Młody chłopak czuje się samotny, nie dogaduje się z rodzicami. Jego pasją jest muzyka, to ona pozwala mu jakoś przetrwać. Jednak w pewnym momencie ma wszystkiego dość i podejmuje dość drastyczną decyzję, postanawia uciec z domu. Co spowodowało, że postanowił to zrobić? Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy pożałuje swojej decyzji?

Historia, jaką znalazłam w książce, jest bardzo realistyczna. Niestety świat, w jakim żyje nasz bohater, to świat, w jakim dorasta wiele dzieci. Kiedyś wszystko było inaczej, a młodzież miała zupełnie inne priorytety, marzenia, plany. Mnie osobiście książka się podobała. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły emocje.

Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec. Jest postacią ciekawą, realistyczną. Paweł jest wycofany, jego zachowanie nie jest idealne, czuje się zagubiony, osamotniony.

„Niedopasowany” to książka pokazująca niełatwy świat nastolatków. Moim zdaniem była dość ciekawa i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-03-22, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wielokrotnie zastanawiałam się czy chciałabym być teraz nastolatką.

Doszłam do wniosku, że jednak nie. Zwłaszcza w świecie w którym tak powszechne stało się podążanie za modą kreowaną przez media społecznościowe w których wszystko wygląda niemal idealnie jak z bajki.

Do tego współczesne realia naznaczone pandemią i wojną sprawiły,że bardzo trudno odnaleźć w tym wszystkim siebie.

Podobnie czuje się główny bohater tej powieści-siedemnastoletni Paweł.

Chłopak od zawsze czuł się wyalienowany, nie nawiązywał przyjaźni.

Brak zrozumienia ze strony rówieśników a także rodziców , którzy po ponad dwudziestu latach wspólnego życia przechodzą poważny kryzys małżeński popycha Pawła w stronę dramatycznej decyzji- ucieczki z domu.

Co czeka na niego w drodze? Czy po opuszczeniu znanego sobie świata bohaterowi uda się odnaleźć własną drogę? I jaką rolę w tym wszystkim odegra muzyczna pasja zakorzeniona w sercu nastolatka?

Czy uda mu się odnaleźć miłość i szczęście?

"Niedopasowany" to debiutancka powieść Karola Husaka , którą przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, mimo lekkich obaw wynikających z tego, że mnie i Pawła dzieli duża różnica wieku, ale okazały się one bezpodstawne z czego bardzo się cieszę.

Mamy tu wszystko czego oczekuje się od książki tego gatunku . Przemyślaną fabułę ukazującą skomplikowany charakter relacji międzyludzkich, do tego doszedł bardzo miły w odbiorze język, którym posługuje się autor sprawiają, że kolejne strony i rozdziały umykają niemal niepostrzeżenie.

Pań Karol bardzo wnikliwie przeanalizował problemy z jakimi na co dzień styka się młodzież.

Jednym słowem mogę śmiało polecić Wam tę historię ,a sama z pewnością będę śledzić jak rozwinie się twórczość autora.

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa