Niech żyje słabość. O Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak

Autor kultowej książki "Radykalni", redaktor najbardziej popularnego tygodnika w Polsce opowiada o doświadczeniu Boga w swoim życiu.

Boga Wszechmocnego, który przychodzi przez słabość, kruchość, kryzys. Który tęskni za nami, ale nikomu się nie narzuca. Boga, na którego miłość nie trzeba i nie można w jakikolwiek sposób zasłużyć, a jedynym sposobem, by Go naprawdę spotkać, jest zgoda na własną bezradność i niemoc oraz dziecięca ufność w Jego nieskończoną moc.

W swoich poruszających opowieściach mówi między innymi o tym:

jak pewien historyk Kościoła zachęcił go do zrobienia wywiadu z człowiekiem, który pięknie klął przy klerykach paulińskich jakich Bożych szaleńców spotkał na swojej drodze jak o. Augustyn Pelanowski udowadniał, że Aniołowie są lepsi niż TP S.A. jak demon stara się nas przekonać, że Bóg nas skrzywdzi jak spotkanie z siostrami muchomorkami stało się jednym z największych doświadczeń duchowych w jego życiu czy chrześcijański rock jest możliwy i czy można być zniewolonym muzyką dlaczego młodzi ludzie wolą przyjeżdżać do Skrzatusza niż grać w Grand Theft Auto jak ułomki budują Kościół jak Duch pobudza do życia nowe wspólnoty do czego prowadzi uwielbienie piękna w sobie co tak naprawdę oznacza Boże wybranie jak żyje się w trwałym kryzysie czy na naszych oczach spełnia się Apokalipsa

Marcin Jakimowicz jest z wykształcenia prawnikiem, z zawodu dziennikarzem, redaktorem "Gościa Niedzielnego", autorem kilku książek, a także liderem wspólnoty modlitewnej na katowickim Józefowcu. Jego najbardziej znana książka, "Radykalni", na którą złożyły się wywiady, jakie przeprowadził z nawróconymi muzykami rockowymi, stała się absolutnym bestsellerem, o którym słyszał chyba każdy chrześcijanin nad Wisłą. Mąż Doroty, tata Marty, Łukasza i Nikodema.

Informacje dodatkowe o Niech żyje słabość. O Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: b.d
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7482-636-5
Tytuł oryginału: Niech żyje słabość. O Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak

Kup książkę Niech żyje słabość. O Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak

Dno. Dziennik pisany niemocą
Marcin Jakimowicz0
Okładka ksiązki - Dno. Dziennik pisany niemocą

To "denna" książka. Opowiada o pokornym Bogu, który schodzi na samo dno. Upokarza się, by spotkać się z człowiekiem. Wydawnictwo pełne jest zaskakujących...

Pan Bóg? Uwielbiam! 44 dobre wiadomości
Marcin Jakimowicz0
Okładka ksiązki - Pan Bóg? Uwielbiam! 44 dobre wiadomości

Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, od ponad dwudziestu lat modli się we wspólnocie Kościoła. Doświadczył wielu wzlotów i...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung