Hina czuje zewsząd olbrzymią presję przed swoim występem w zawodach.
Gdy ogarnia ją niepokój, jak zwykle zwraca się do Taikiego.
Nareszcie zaczynają się eliminacje prefekturalne.
Rezultaty ciężkich treningów zostaną poddane próbie w deblu z liceum
Sajikawa!
Młodość nie czeka na nikogo i gna przed siebie. Zapowiada się niezapomniane lato.
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2024-03-06
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 0
ZWARIOWAŁEM DLA CIEBIE
Trzeci tomik ,,Niebieskiego pudełka". No musiałem niemal od razu, bo ja to uwielbiam, emocjonuję się, więc i na bieżąco, bez zastanawiania się, odkładam wszystko i sięgam po tytuł. Nie jest to jedyny, za który tak łapczywie się biorę, ale o tych innych to już kiedy indziej, a na razie o ,,Pudełku", no bo nowy tomik i bo przede wszystkim wciąż jest świetnie i gra na emocjach. Ale jest też bardziej dynamicznie i widowiskowo od strony sportowej - nie, żeby ta zaczęła dominować (na szczęście, bo ja nie dla sportu a romansu to czytam). A wszystko to razem wzięte składa się na naprawdę super opowieść dla wszystkich, co lubią miłosne uniesienia, nawet jeśli te nie są zbyt oryginalne.
Hina i Taiki. Każde z nich walczy o swoje, każde nich chce pokazać na co ich stać. Gdy kolejne zmagania sportowe są coraz bliżej, wszystko może się wydarzyć. A co z uczuciami?
https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2024/03/niebieskie-pudeko-3-kouji-miura.html
Taiki został sparowany do debli z Haryu, kolegą z drugiej klasy. Radzi sobie z niezwykle rygorystycznym treningiem, jaki mu narzucono. Eliminacje regionalne...
Taiki Inomata z klubu badmintona kocha się w starszej koleżance – uwielbiającej koszykówkę Chinatsu Kano. Fascynuje go jej zaangażowanie w treningi...
Przeczytane:2025-03-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
POPKULTUROWY KOCIOŁEK: Fabuła „Niebieskiego pudełka” opiera się na dosyć prostym założeniu: dwójka nastolatków, uprawiających różne sporty, mieszka pod jednym dachem i mierzy się z wyzwaniami związanymi z licealnym życiem, sportem i rosnącymi coraz silniejszymi uczuciami. Jest jednak coś, co wyróżnia tę mangę z grona licznej konkurencji i jest to sposób, w jaki autorka prowadzi narrację. Miura zręcznie balansuje między komedią, romansem i dramatem, tworząc opowieść, która jest lekka, ale na swój sposób angażująca.
Dużym i mocno zauważalnym atutem tytułu, na pewno są jego bohaterowie. Taiki i Chinatsu to postacie z którymi łatwo będzie mógł się utożsamić nastoletni czytelnik.
Taiki to nastolatek, który zmaga się z niepewnością i brakiem pewności siebie, ale jednocześnie jest pracowity i oddany swojej pasji. Chinatsu z kolei to utalentowana sportsmenka, która mimo swojej popularności jest skromna i sympatyczna.
Całkiem nieźle wypadają również inne postacie, które poznajemy w miarę czytania tytułu. Większość z pojawiających się bohaterów, jest dość wyrazista i wnosi coś nowego do historii, nigdy jednak nie przyćmiewają oni głównej dwójki, będąc dla nich dobrym i zróżnicowanym tłem....