Niebezpieczne Antologia mafijna

Piękne. Bogate. I niebezpieczne!

Kobiety mafii. Córki, żony, kochanki, przestępczynie. Żyją w świecie, w którym własna rodzina, własna grupa jest wszystkim. Inni ludzie... Cóż, choć bywają sojusznikami, częściej okazują się wrogami, więc trzeba zachować czujność. Nie wolno pozwalać sobie na beztroskę, na niesubordynację ani na spędzenie wieczoru w klubie bez ochroniarza. Nawet na wypuszczenie siostry zbyt wcześnie z samochodu pod dworcem kolejowym... Trzeba być lojalną. Trzeba stale uważać. Również na miłość, która może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie.

Bo kobiety mafii, choć tak różne od nas, czytelniczek, są w gruncie rzeczy do nas podobne. Mają swoje życie, plany, ambicje i marzenia. Wychowane w przemocy i dla przemocy, śnią o kimś, kto je pokocha, kto się nimi zaopiekuje. Niektóre z nich znajdują kogoś takiego, inne biorą sprawy i pistolety w swoje ręce i... Przejmują stery.

Niebezpieczne. Czy masz odwagę, by je poznać?

Informacje dodatkowe o Niebezpieczne Antologia mafijna:

Patka96x
Przeczytane:2024-02-04,

Niebezpieczne.
Antologia Mafijna

Kobiety mafii, są córkami, żonami, kochankami i przestępczyniami. Żyją zazwyczaj świecie, w którym własna rodzina, grupa jest wszystkim. Inni ludzie zazwyczaj okazują się wrogami i trzeba zachowywać czujność.
Te kobiety nie mogą pozwalać sobie na beztroskę, na spędzenie wieczoru w klubie bez ochroniarza, a nawet na wypuszczenie siostry zbyt wcześnie z samochodu pod dworcem kolejowym. Muszą być zawsze lojalną.
Również na miłość, która może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie. Kobiety mafii, choć tak różne od nas, zwykłych kobiet to w gruncie rzeczy do nas podobne. Mają swoje życie, plany, ambicje i marzenia. Wychowane w przemocy i dla przemocy, śnią o kimś, kto je pokocha, kto się nimi zaopiekuje. Niektóre jak los się do nich uśmiechnie, to znajdują kogoś takiego, a inne biorą sprawy i pistolety w swoje ręce i przejmują stery.

Jest to antologia napisana przez 9 wspaniałych autorek. Niektóre z nich już znałam, a niektóre poznałam podczas czytania ich opowiadania. Te opowiadania są zdecydowanie za krótkie, człowiek się wkręci a tu już koniec. Ta antologia dała mi poznać autorki tj. Camille Gala i J.A. Malec tych nie znałam, a cieszę się, że poznałam. W tej antologii ciężko wybrać te naj, ponieważ wszystkie mi się bardzo podobały. Dla mnie wszystkie te opowiadania była dobrze napisane i czytało mi się bardzo dobrze.

Polecam Wam ogromnie 😍 😁.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa @editio.red

Antologia "Niebezpieczne" bardzo mi się spodobała. Chyba pierwszy raz mam tak, że każde opowiadanie wywarło na mnie większe wrażenie. Nie było tu złych historii, a wręcz mogę powiedzieć, że każda z nich mnie zachwyciła. Poznałam pióra trzech Autorek, których wcześniej nie kojarzyłam, przeczytałam kolejne opowiadania tych, które tylko z takich opowiadań znam. I kolejny raz zachwyciłam się piórem moich ulubionych Autorek.

Każde z opowiadań miało w sobie coś. Ciekawą fabułę, intrygujących bohaterów, chociaż to właśnie te niebezpieczne kobiety najbardziej mnie ciekawiły. Scenki seksu, które tam się pojawiały, nie raz rozpalały i wprawiały w szybsze bicie serca. Opisane były ze smakiem, dzięki czemu wyobraźnia działała na najwyższych obrotach. Historie tam zawarte już od pierwszych stron wzniecały moje zainteresowanie. Ciężko było się od nich oderwać. Nie zabrakło tutaj humoru i ciętego języka, który tylko urozmaicał mi czas podczas czytania antologii. Większość bohaterek była pewna siebie i zadziorna, ale znalazły się też takie, które były pełne ciepła i tej swojej naiwności. Jednak każda z nich, gdy trzeba było, potrafiła pokazać pazurki...

Bardzo polubiłam ten świat mafii opisany w opowiadaniach, zwłaszcza że ja sama w ten gatunek powolutku wkraczam. Przeczytałam zaledwie kilka tytułów związanych z mafią i po przeczytaniu tej antologii, śmiało mogę powiedzieć, że chce więcej! Autorki swoimi opowiadaniami pokazały ten świat na wiele różnych sposobów, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do sięgania po tego typu książki. Jedne z nich sprawiły, że czułam wielki niedosyt po skończeniu, a kolejne w pełni mnie usatysfakcjonowały. Znalazła się też historia, która będzie miała swoją kontynuację i mam nadzieję, że niedługo się pojawi, bo jestem jej bardzo ciekawa. Co mogę jeszcze na koniec powiedzieć? Sięgajcie po tę antologię, gdyż na pewno Was nie zawiedzie! Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dziękuję wydawnictwu Editiored za egzemplarz tej cudownej antologii. Dziękuję również Autorkom za tak świetne opowiadania! Polecam ją z całego serca!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung