Przedstawiamy zaktualizowane przez autorkę, nowe wydanie jednej z najpopularniejszych książek na temat przetwarzania sensorycznego (SI). Przełomową publikację Carol Stock Kranowitz Nie-zgrane dziecko przetłumaczono na 16 języków i sprzedano w nakładzie miliona egzemplarzy.
Czy twoje dziecko zbyt silnie lub zbyt słabo reaguje na dotyk lub ruch, jest nadwrażliwe na dźwięki i zapachy albo toleruje tylko potrawy o określonym smaku lub konsystencji? Może poszukuje wrażeń sensorycznych, na przykład uwielbia powtarzalny ruch, głośną muzykę, pikantne jedzenie czy zabawę, podczas której można się pobrudzić? A może ma trudności z zadaniami wymagającymi koordynacji ruchowej? To tylko niektóre z sygnałów wskazujących na różnice w przetwarzaniu sensorycznym (SPD) - powszechny, choć często błędnie diagnozowany problem, polegający na tym, że układ nerwowy dziecka niepoprawnie interpretuje informacje docierające ze zmysłów. Książka Nie-zgrane dziecko stanowi podręczne kompendium wiedzy na ten temat dla rodziców oraz specjalistów: terapeutów SI, nauczycieli, lekarzy, psychologów i pedagogów szkolnych.
W nowym wydaniu uzupełniono informacje o zaburzeniach powiązanych z SPD, w tym o specyficznych trudnościach w uczeniu się, ADHD i autyzmie, a także na temat diagnozy i terapii.
Carol Stock Kranowitz jest absolwentką Uniwersytetu Columbia (Bertrand College) oraz The George Washington University (studia magisterskie w zakresie edukacji i rozwoju człowieka). Pełni funkcję doradcy i członka zarządu STAR Institute for Sensory Processing w Kolorado. Mieszka w Maryland, w wolnym czasie gra na wiolonczeli i rozpieszcza pięcioro fantastycznych wnucząt.
Opinie o nowym wydaniu książki Nie-zgrane dziecko:
Ta książka jest wspaniała! To prawdziwa pomoc dla rodziców wielu dzieci, które tak trudno zrozumieć. Pozwoli ona rodzicom uwolnić się od obwiniania siebie i pomoże im zająć się podstawowymi trudnościami dziecka.
dr T. Berry Brazelton
założyciel Brazelton Touchpoints Center
Children's Hospital, Boston
Po raz kolejny Carol daje ciepło, mądrość i współczucie rodzinom, nauczycielkom i nauczycielom oraz innym osobom, które pragną zrozumieć i poradzić sobie z trudnościami w przetwarzaniu sensorycznym. To nowe i błyskotliwie zaktualizowane wydanie przynosi jeszcze więcej spostrzeżeń i porad, które możesz wykorzystać, aby pomóc swojemu dziecku, uczniowi, a nawet sobie - po to, by lepiej się bawić, lepiej się uczyć i jak najbardziej się rozwijać.
Lindsey Biel
licencjonowana terapeutka zajęciowa,
współautorka książki Jak wychować sensorycznego bystrzaka
Carol Stock Kranowitz pomogła wielu rodzicom lepiej zrozumieć zaburzenia przetwarzania sensorycznego oraz sposób, w jaki przejawiają się one u dzieci.
,,Sunday News" (Lancaster w stanie Pensylwania)
Kranowitz w inteligentny sposób pisze o trudnym temacie. [...] W zwięzłych, dobrze opracowanych rozdziałach pokazuje, jak działają zmysły dotyku, przedsionkowy (odnoszący się do grawitacji i ruchu) oraz propriocepcji (odnoszący się do stawów, mięśni i więzadeł). [...] Pomaga rodzinom zrozumieć zaburzenie, którego występowanie podejrzewali, ale nie byli w stanie go dokładnie określić.
,,Publishers Weekly"
Książka, która wyjaśnia, czym są zaburzenia przetwarzania sensorycznego. Będąc nauczycielką muzyki, ruchu i aktorstwa dla dzieci, Kranowitz opracowała celowy program nauczania, który integruje zajęcia sensoryczno-motoryczne z dniem przedszkolnym.
,,The Ithaca Journal" (Ithaca w stanie Nowy Jork)
Ta książka w ciepły i mądry sposób niesie nadzieję i praktyczną pomoc rodzicom, którzy zastanawiają się, dlaczego ich dzieci są niedopasowane.
dr Jane M. Healy
specjalistka do spraw uczenia się i autorka książki Your child's growing mind
Nie-zgrane dziecko w doskonały sposób opisuje rozmaite sposoby, w jakie dzieci reagują na doznania i integrują swoje reakcje ze światem. Książka zawiera szczegółowe, praktyczne informacje, które pomogą rodzicom zrozumieć, jak działa układ nerwowy.
dr Stanley I. Greenspan
psychiatra dziecięcy, współautor (z Sereną Wieder) książki The child with special needs
Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-09-03
Kategoria: Pedagogika
ISBN:
Liczba stron: 344
Tytuł oryginału: The Out-of-Sync Child: Recognizing and Coping with Sensory Processing Difference, Third Edition