reklama

Nie tylko schemat. Praktyka systemowej terapii rodzin

Nie tylko schemat. Praktyka systemowej terapii rodzin to poszerzone i uzupełnione wydanie książki, która swoją premierę miała w 2014 roku. Autor w bardzo przystępny sposób przybliża Czytelnikowi podstawy systemowego podejścia w psychoterapii par i rodzin oraz kolejne etapy procesu terapeutycznego: od wstępnego wywiadu, przez diagnozę i zawarcie kontraktu, po opis metod i technik terapeutycznych.

Nowe wydanie zostało uzupełnione o rozdziały na temat emocji i przywiązania w systemowej terapii rodzin oraz nowych ścieżek w psychoterapii uprawianej w tym nurcie. Czytelnik znajdzie tu także informacje dotyczące skuteczności psychoterapii systemowej, dodatkowy tekst o prowadzeniu terapii rodzin online oraz poszerzony i zaktualizowany spis polecanych lektur.

Psychoterapia jest dla mnie nie tylko drogą leczenia zaburzeń, lecz także pomocą parom, rodzinom i indywidualnym pacjentom/klientom w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi, na które napotykają. Terapia systemowa uczy, jak można pokonywać te trudności razem (tak jak dobrze jest skakać przez fale w oceanie, trzymając się wspólnie za ręce). Myśląc tak o psychoterapii, nawiązuję do tzw. psychologii humanistycznej, a więc takich osób jak Abraham Maslow, Carl Rogers czy Erich Fromm, który w eseju Mieć czy być? pisał: ,,My, istoty ludzkie, wyposażeni jesteśmy w wewnętrzne, głęboko zakotwiczone pragnienie życia - dawania wyrazu naszym zdolnościom, aktywności, związkom z innymi ludźmi".

Z tekstu

Informacje dodatkowe o Nie tylko schemat. Praktyka systemowej terapii rodzin:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2022-06-13
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Nie tylko schemat. Praktyka systemowej terapii rodzin

Nie tylko schemat. Praktyka systemowej terapii rodzin - opinie o książce

Szymon Chrząstowski0
Okładka ksiązki - Ścieżki ku sobie i od siebie Separacja i jej uwarunkowania w rodzinach osób z rozpoznaniem schizofrenii

Publikacja jest pracą empiryczną, w której autor bada zjawiska mające miejsce w rodzinach osób chorych na schizofrenię. Autor rozważa w tych rodzinach...

Narracyjna terapia więzi. Przewodnik psychoterapeuty par
Szymon Chrząstowski0
Okładka ksiązki - Narracyjna terapia więzi. Przewodnik psychoterapeuty par

Ta książka jest zaproszeniem do wędrówki. Autor wprowadza Czytelnika w koncepcję narracyjnej terapii więzi i możliwości jej zastosowania w pracy z parą...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski