Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie

Projekt "Namthar - Podróż Miłość Wyzwolenie" przedstawia historię buddyzmu z perspektywy wielu postaci, zarówno historycznych, jak i wyimaginowanych.

"Namthar - Podróż Miłość Wyzwolenie" to powieść, której obejmująca ponad 2500 lat fabuła rozgrywa się w Indiach, Nepalu, Tybecie i Anglii.

Czwórka głównych bohaterów – trzej wojownicy (Aria, Kirti i Sudewa) oraz tancerka o imieniu Sonali – spotykają się w pięciu żywotach, wchodząc w różne relacje i pokonując rozmaite przeszkody na drodze do odkrycia tajemnicy Wyzwolenia.

Lena Leontyeva jest nauczycielką buddyzmu Diamentowej Drogi, z wykształcenia matematyk i historyk. Ukończyła w Indiach buddyjską uczelnię Karmapa International Buddhist Institute. Na prośbę Lamy Ole Nydahla, przekształciła swój doktorat o okresie w historii buddyzmu, kiedy przechodził on z kultury indyjskiej do tybetańskiej w powieść Nam Thar.

Marzena Popławska – absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Producentka i Prezes Fundacji filmowej Moma Film. Organizowała Festiwal Filmów Buddyjskich „Włóczędzy Dharmy”. Od lat chciała ożywić sztukę buddyjską. Na widok pierwszych prób animacji buddyjskiego Drzewa Schronienia 17 Karmapa Trinley Thaye Dorje powiedział: “Zawsze życzyłem sobie aby ktoś coś takiego zrobił...”

Informacje dodatkowe o Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie:

Wydawnictwo: inne