Na misji. Życie na linii frontu amerykańskiej dyplomacji

Wojenne wspomnienia ,,z pierwszej reki" jednego z najbardziej zasłużonych ambasadorów amerykańskich. Wysłannik na najbardziej niebezpieczne placówki dyplomatyczne opisuje wojny na Bałkanach, w Korei Północnej i Iraku z perspektywy bezpośredniego uczestnika wydarzeń.

Wspaniale napisana relacja Hilla to pełna przygód historia o niebezpieczeństwie, ginących kolegach, negocjacjach o wielka stawkę i dramatycznych wyborach. Są tu portrety zbrodniarzy wojennych - jak Mladić czy Karadžic, amerykańskich prezydentów: Busha, Clintona i Obamy, wiceprezydentów - w tym Dicka Cheneya, sekretarzy stanu: Madeleine Albright, Colina Powella, Condoleezzy Rice i Hillary Clinton, ambasadorów takich jak Richard Holbrooke czy Lawrence Eagleburger - i wielu innych.

Hill bez ogródek opisuje zmagania waszyngtońskich biurokratów, a także zdecydowanie krytykuje agresywne amerykańskie interwencje i ,,wojny z wyboru".

"Świetne wprowadzenie do trudnej gry dyplomacji."

The Washington Post

"Christopher Hill był jednym z naszych najlepszych dyplomatów, biorąc na siebie największe wyzwania - od Kosowa po Koreę Północna i Irak - w swojej trzydziestoletniej karierze."

Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA

Informacje dodatkowe o Na misji. Życie na linii frontu amerykańskiej dyplomacji:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Na misji. Życie na linii frontu amerykańskiej dyplomacji

Na misji. Życie na linii frontu amerykańskiej dyplomacji - opinie o książce

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska