Modelowanie kapitału ludzkiego w gospodarce opartej na wiedzy

Monografię cechuje kompleksowość oraz nowatorstwo, wyrażające się przede wszystkim w przedstawieniu własnej koncepcji modelowania współzależności między wzrostem gospodarczym a kapitałem ludzkim. Godne podkreślenia są przy tym walory empiryczne monografii, jej aktualność i waga podjętej tematyki, a także niedostatek publikacji na ten temat w Polsce. Rozprawa łączy walory teoretyczne i praktyczne, a także dydaktyczne. Recenzowane dzieło może stać się obowiązkową lub zalecaną literaturą w nauczaniu ekonomii, a w szczególności reguł rządzących wzrostem gospodarczym i rozwojem kapitału ludzkiego.

Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Autor jest dobrze zorientowany w stanie literatury w badanej problematyce i reprezentatywnie z uwagi na cele i hipotezy badawcze obrał do własnych badań paletę modeli analitycznych. Jest to jeden z ważniejszych wyznaczników dojrzałości naukowej autora i jego monografii, której publikacja niewątpliwie wzbogaci polskojęzyczną literaturę o wartościową dla badaczy jej tytułowej problematyki pozycję, a być może stworzy impuls do ożywienia badań w oparciu o modelowanie matematyczne i ekonometryczne wobec zalewu literatury opisowej dotyczącej rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

Prof. dr hab. Michał Gabriel Woźniak

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Informacje dodatkowe o Modelowanie kapitału ludzkiego w gospodarce opartej na wiedzy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-04-17
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Modelowanie kapitału ludzkiego w gospodarce opartej na wiedzy

Modelowanie kapitału ludzkiego w gospodarce opartej na wiedzy - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski