"Nie unikając trudnych pytań i roztrząsania problemów, które mogą okazać się bolesne, twórcy tego tomu zabierają czytelnika w metaekonomiczną podróż, która umożliwia spojrzenie ,,z góry" i ma w sobie coś z rachunku sumienia. Mimo że nie zawsze przyjemny, taki rachunek sumienia jest konieczny dla utrzymania minimum higieny intelektualnej ekonomistów - zarówno tych dojrzałych zawodowo, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki - wpisujących się w główny nurt dyscypliny (mainstream). Co my tak naprawdę robimy i jakie jest znaczenie tego, co robimy?" (prof. Paul H. Dembinski z przedmowy)
"Makroekonomista akademicki, będąc poddany presji ze strony konieczności publikowania w uznanych międzynarodowych czasopismach oraz pracujący nieraz równolegle dla instytucji rynku finansowego, w sposób nieuświadomiony podąża za aktualnymi trendami, często nie znając podstaw metodologicznych wielu twierdzeń i założeń, które stanowią fundament dyscypliny. Dlatego też wysiłek podjęty przez redaktorów na polu wyjaśniania tych na co dzień niewidocznych założeń uważam za szczególnie cenny." (dr hab. Łukasz Goczek, prof. UW, z recenzji wydawniczej)
"Niniejsza lektura jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że ekonomia nie dostarcza wiedzy pewnej i precyzyjnej, ale raczej wiedzy o charakterze przypuszczeń i to silnie zależnych od kontekstu." (dr hab. Łukasz Hardt, prof. UW, ze słowa końcowego)
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2019-11-19
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN:
Liczba stron: 464
Seria Maluszek poznaje - faworyt rodziców Fantastycznie kolorowe, zawierające bardzo wyraziste fotografie książeczki są najlepszym z możliwych...
W tej książce przedstawionych zostało 30 sławnych wodzów i żołnierzy polskich. Każdemu poświęcono artykuł, w którym obok powszechnie znanych faktów Autorzy...
Chcę przeczytać,