Makramy dodają wnętrzu ciepła i pozwalają stworzyć w nim wyjątkowy klimat. Girlanda, łapacz snów, kwietnik – splataj swoje własne dekoracje!
W tej książce nauczysz się robić makramy krok po kroku. Łatwo opanować tę technikę, bo do tworzenia projektów wystarczy znajomość dwóch podstawowych splotów. Nie trzeba posiadać wybitnych zdolności artystycznych ani kończyć profesjonalnych kursów – cierpliwość, precyzja i chęć rozwoju tej sztuki pozwolą ci pleść rozmaite przedmioty.
W książce znajdziesz:
- informacje na temat narzędzi i materiałów potrzebnych do robienia makram,
- podpowiedzi, jak zorganizować stanowisko pracy,
- instrukcje wykonywania podstawowych splotów,
- 15 pomysłów na dekoracyjne makramy.
Projekty ułożono według stopnia skomplikowania. Wszystkie kroki wykonania zostały zilustrowane dokładnymi zdjęciami. Instrukcjom towarzyszą praktyczne wskazówki, dzięki którym praca nad makramą będzie łatwa i przyjemna, a efekty zachwycające!
Agata Narewska-Wasylów – pasjonatka makram, pod marką Sploty Makrama tworzy makramy na zamówienie, prowadzi warsztaty stacjonarne i online z nauki plecenia. Jej prace można obejrzeć m.in. na jej instagramowym koncie Sploty Makrama.
Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2024-10-02
Kategoria: Hobby
ISBN:
Liczba stron: 128
Język oryginału: polski
Przeczytane:2024-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu 2024, 52 książki 2024, Wyzwanie - wybrana przez ciebie liczba książek w 2024, Mam, konkurs,
"Makrama to jedna z technik rękodzielniczych, która w ostatnim czasie zawładnęła rynkiem trendów wnętrzarskich."
Zawsze mi się podobały makramy, ich cena jednak zdecydowanie odstrasza od zakupu, chociaż ja nie mogłam się powstrzymać i mam kilka małych plecionek. A że lubię różne robótki ręczne i podobno mam jakieś zdolności manualne, postanowiłam sama się nauczyć tworzyć makramy. Okazja nadarzyła się teraz, właśnie z tą książką.
"Makramy. Krok po kroku" Agata Narewskiej-Wasylów to rewelacyjny samouczek, z którego pomocą niemal każdy da sobie radę. Autorka dosłownie, krok po kroku i w dodatku bardzo obrazowo, tłumaczy jak stworzyć samemu makramę. Od najprostszej do bardziej skomplikowanej. Sztuka plecenia sznurka może się okazać wielką pasją, ale także świetnym relaksem. Naukę zaczynamy od podstaw, poznamy nie tylko główne sploty, ale także dowiemy jak zorganizować sobie stanowisko pracy, jaki wybrać sznurek oraz patyk i co może się nam jeszcze przydać do plecenia, oraz co odróżnia makramę od innych technik rzemieślniczych.
"Od czasu, kiedy makrama stała się popularna, na rynku dostępnych jest mnóstwo sznurków. Na początku wybór odpowiedniego może wydawać się trudny, ponieważ od sznurka naprawdę wiele zależy: styl makramy, stopień zaawansowania, rodzaj splotów."
W następnych rozdziałach autorka pokazuje nam podstawowe sploty, proste projekty dla początkujących oraz te dla bardziej zaawansowanych. Na końcu znajdują się jeszcze przydatne porady i wskazówki.
Autorka opowiada w książce jak sama zaczęła przygodę z tworzeniem makram aż przerodziła się ta jej pasja... w pracę i teraz ma nawet swoją markę.
Ja, co prawda, nie przewiduję takiego zaangażowania w plecenie, po prostu chcę się nauczyć dla samej siebie i może dla bliskich lub znajomych coś w prezencie planuję stworzyć. Nie wiem do końca czy moje plany się powiodą, lecz próbowałam już trochę i mogę powiedzieć, że z radami autorki z pewnością mi się uda. Sznurki już zamówiłam.
To bardzo praktyczny poradnik. z którym nie tylko ja nauczę się ciekawego zajęcia na jesienne i zimowe wieczory.
"Najpopularniejsze są makramy ścienne, makramowe łapacze snów, torebki, zasłony, firany, abażury, kwietniki, biżuteria, lampiony, poszewki na poduszki oraz małe akcesoria, takie jak breloki."
Zatem sznurek w dłoń i do dzieła!
Dziękuję Pani Edycie z Wydawnictwa RM za możliwość przestudiowania tej rewelacyjnej książki.