Luksus arabskich pałaców

Możliwość zajrzenia za pilnie strzeżone mury arabskich pałaców jest dostępna tylko dla nielicznych.

W świecie, w którym miliony ludzi nie mogą zaspokoić swoich niezbędnych potrzeb życiowych, istnieją tysiące takich, którzy otaczają się tonami tego, co zupełnie zbędne. Mieszkają w luksusowych twierdzach, inkrustowanych złotem klatkach z włoskiego marmuru, udając szczęście... Bogate Arabki uwielbiają robić zakupy w drogich butikach i urządzać z przepychem wnętrza swoich rezydencji, ale często nie robią tego wyłącznie z próżności, a z naturalnej dla każdego potrzeby wolności. To zwykle jedyne decyzje, które mogą podejmować bez udziału męża.

Rezydencje zamieszkiwane przez nowoczesnych Arabów stały się tłem dla historii opowiedzianych przez pracującą w Omanie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich projektantkę wnętrz. Te opowieści wzbudzają przerażenie, czasami obrzydzenie, często współczucie, ale zdarza się, że i podziw, a nawet zazdrość.

Czy chcesz dowiedzieć się, jakie tajemnice kryją arabskie pałace?

Marcin Margielewski - pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: ,,Jak podrywają szejkowie" (2019), ,,Była arabską stewardesą" (2019), ,,Zaginione arabskie księżniczki" (2020), ,,Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), ,,Urodziłam dziecko szejka" (2020), trzytomowej serii ,,Niewolnicy" (2021), ,,Porzuciłam islam, muszę umrzeć" (2022), ,,Wyrwana z piekła talibów" (2022) , ,,Kłamstwa arabskich szejków" (2022), ,,Zaginiony arabski książę" (2023), ,,Piekło kobiet Iranu" (2023), ,,Handlarze arabskich niewolników" (2023) oraz ,,Sekrety arabskich kurortów" (2023).

Informacje dodatkowe o Luksus arabskich pałaców:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-01-23

Kup książkę Luksus arabskich pałaców

Luksus arabskich pałaców - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-06-30,

"Luksus arabskich pałaców" umożliwia nam zajrzenie do bogatych arabskich rezydencji.  Autor zdradza nam tajemnice,  które skrywają się za murami rezydencji zamieszkiwanych przez Arabów. Poznajemy historie kobiet, których życie jest pełne przerażających chwil, a jednocześnie udają, że są szczęśliwe.  Oczami architektki wnętrz oglądamy luksus otaczający bogate Arabki. Jak się okazuje są bardzo samotnymi kobietami, które brak szczęścia maskują chwilami zakupów.

Przekonacie się, że życie arabskich kobiet wcale nie jest szczęśliwe, a za drzwiami arabskich domów rozgrywają się rodzinne dramaty. Ta książka zapewniła mi mnóstwo emocji.

Idealna lektura dla osób,  które interesuje kultura arabska.

Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy  i na pewno nadrobię zaległości czytając inne tytuły tego autora.

Czytajcie! Polecam,  bo emocje gwarantowane.

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2024-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka Marcina Margielewskiego „Luksus arabskich pałaców” przenosi czytelnika w fascynujący świat tajemnic i rodzinnych dramatów ukrytych za bogatymi zdobieniami arabskich rezydencji. Autor zgrabnie przedstawia czytelnikowi historię widzianą oczami młodej pani architekt – Magdy, która wielokrotnie projektowała luksusowe wnętrza arabskich rezydencji. To, co wówczas miała okazję usłyszeć i zobaczyć na własne oczy, możecie znaleźć właśnie w tej książce.

Podczas lektury szybko orientujemy się, że arabskie pałace to nie tylko miejsce niewyobrażalnego przepychu, ale również terytorium zaciętej walki o władzę, tożsamość i możliwość samodecydowania. Ciekawe wątki kulturowe splatają się tutaj z osobistymi losami bohaterów, rzucając światło na kultywowane przez nich tradycje, wartości i dylematy, z jakimi muszą się mierzyć. Autentyczność opisów codziennego życia za zamkniętymi drzwiami luksusowych rezydencji dodaje książce głębi i pozwala czytelnikowi zanurzyć się w realiach nieznanych mu dotąd obyczajów.

Na uwagę zasługuje również bardzo ciekawe przedstawienie przez autora postaci – zarówno głównych, jak i drugoplanowych, które wnoszą do całej historii różnorodność perspektyw i emocji. Konflikty między tradycją a nowoczesnością, lojalnością względem męża i religii a potrzebą niezależności, stanowią dynamiczne elementy fabuły, zmuszając czytelnika do refleksji nad uniwersalnymi wartościami i wyborami życiowymi. Autentyczność przedstawionej w książce historii sprawia, że czujemy się zanurzeni w opisywanym świecie.

W miarę jak fabuła się rozwija, zostajemy wciągnięci w wir zawiłych relacji między postaciami, gdzie miłość, rodzinne dramaty i tajemnice spleciono w gęstą sieć emocji. „Luksus arabskich pałaców” to książka, która wciąga bez reszty i pozostaje w pamięci na długo. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to historia o niezwykłej złożoności charakterów i sile kobiet zamieszkujących arabskie pałace. Na kartach tej książki znajdziemy zarówno silne kobiety, które sprzeciwiają się narzuconym im normom, jak i ciche bohaterki, dla których podporządkowanie mężczyznom i wyznawanej wierze jest czymś naturalnym. Dla nich możliwość urządzenia wnętrza pałacu wedle własnej wizji jest często jedyną formą samostanowienia, jaką mogą podjąć.

Polecam tę książkę wszystkim osobom, które zainteresowane są głębszym zrozumieniem historii, tradycji oraz codziennego życia w krajach arabskich. Będzie również idealna dla osób zainteresowanych pozycją kobiet w tych krajach, jak też czytelników ceniących sobie mocno rozbudowaną warstwę obyczajową.

„Cuda jednak były elementem tej pracy i musiały się zdarzać niemal codziennie.”

Luksus Arabskich Pałaców, który powinien okazać się głównym wątkiem tej książki, jest tylko pięknym tłem, tego wszystkiego, co dzieje się za ich murami.
Magda, której pasją jest praca architekta, na skutek wielu nieprzewidzianych zdarzeń, trafia do miejsc, o których wcześniej nawet nie marzyła, a nawet nie myślała. Oprócz nieprawdopodobnych pieniędzy, za swoją pracę, w każdym z nowych miejsc poznaje kobiety, które stając na jej drodze, odkrywają przed nią, nie tylko piękno kultury arabskiej, ale też jego brzydotę, zepsucie i dramaty, a niektóre spotkania i przyjaźnie, jak się później okazuje, mają niemały wpływ na jej późniejsze życie, wybory i decyzje.
Czytając opowieść Magdy, oprócz piękna, luksusu, tradycji i wierzeń, mierzymy się z szarą, czarną, a nawet tą najbardzej mroczną część życia nawet tych ekstremalnie bogatych mieszkańców krajów arabskich. Bardzo interesująco napisana książka. Bardzo ciekawi bohaterowie, zarówno ci pozytywni, jak i negatywni. I epilog, dzięki, któremu możemy poznać losy, tych najbliższych sercu Magdy postaci.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora, ale już teraz wiem, że z chęcią przeczytam poprzednie książki, o tym, u wielu budzącym podziw, pożądanie, ale również niesmak i odrazę, arabskim świecie.

Za egzemplarzem do recenzji dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ja.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-01-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Luksus Arabskich pałaców” to pierwszy tom o arabskich rezydencjach i tego co dzieje się za ich drzwiami. Bohaterką tej serii jest Magda, osoba, która istnieje naprawdę. Osobą, która niejednokrotnie wracała do Arabii Saudyjskiej, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest osobą, która widziała więcej nic inne osoby, które przebywały w arabskich krajach. A wszystko to za sprawą tego, że jest architektem wnętrz.

Magda opowiada o swoim dzieciństwie i o tym jak podjęła decyzje o tym kim zostanie. O tym jakie uczucia nią targały i chyba nadal targają za każdym razem gdy ma wyjechać do Arabii Saudyjskiej. Opowiada o tym jak traktuje się kobiety, co im wolną a czego nie. Jedne opowieści są wstrząsające i wzbudzające współczucie a inne potrafią nawet wzbudzić zazdrość. Któż by nie chciał robić zakupów w bogatych butikach? Jedni nie mogą zaspokoić swoich podstawowych potrzeb, a inni otaczają się masą zbędnych rzeczy.

Sięgając po ten tytuł nie bardzo wiedziałam co nowego może jeszcze napisać autor o życiu w Arabskich krajach. I podobno sam jeszcze tego nie wiedział, ale po poznaniu Magdy dowiedział się od niej co dzieje się drzwiami pięknych rezydencji.

Książka nie jest gruba i czyta się ją bardzo. Potrafi wzbudzić wiele emocji. Od zainteresowania jak wygląda życie w bogatych pałacach, po oburzenie i wstręt do tego jak dla mnie zacofanego świata.

Początek książek bardzo podobała mi się, a później miałam wrażenie, że autor trochę wyhamował z akcją. Myślę jednak, że to pierwszy tom i kolejny może dostarczyć jeszcze wiele ciekawostek jakie mają miejsce za drzwiami arabskich rezydencji. I bardzo chętnie sięgnę po kolejną cześć.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-12-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Szukasz ciekawej lub niestandardowej książki,która wstrząśnie i poruszy swoją treścią?
Taką książka okazuje się powieść „Luksus arabskich pałaców” Zabiera ona do świata potrafiącego wzbudzić zachwyt a także przerazić sytuacjami dziejącymi się w zaciszu bardzo bogatych arabskich osób.

Nasza główna bohaterka-Magdalena będąca architektem wnętrz uchyla rąbka tajemnic poznanych osób poznanych w świecie arabskim.Opowieści z życia swoich pracodawców i współpracowników pokazuje tajemnice z którymi zmagają się bogate osoby z tego świata.Wysokie wymagania tych osób potrafiły wprowadzić w osłupienie-także mnie!Jednym z takich absurdów są najlepsze dywany w stajni dla koni…obrazuje to nieumiejętność myślenia i funkcjonowania majętnych osób dla których wszystko ma być na bogato!

Poznajemy nie tylko życie zawodowe Magdy,ale także jej dzieciństwo,rodzinę i jej początki pracy architekta.Każdy szczegół z życia wnosi coś ważnego w jej historię.Bo nic nie dzieje się bez przyczyny.Ta książka jest jakby pamiętnikiem z życia bohaterki.Czytamy o jej uczuciach,lękach i obawach w trudnych chwilach jej życia.

Autor dodaje do historii również tradycje kultywowane przez bohaterów,politykę rządząca się swoimi prawami jak również sytuacje podczas konfliktów zbrojnych w kraju.To daje nas spójność wydarzeń i wiarygodność historii,która potrafiła zaskakiwać niemal na każdym kroku.

Powieść zachwyciła mnie swoją treścią oraz poznanymi wydarzeniami w niej zawartej.Dlatego polecam wam ja gorąco,by poznać prawdę z luksusowego życia arabskich osób.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

''To nie Bóg, to ludzie jedni drugim zgotowali ten los i rozsiewali śmierć."

Kto z nas nie zastanawiał się, jak tak naprawdę wygląda życie Arabskich kobiet. Myślę, że każdy, słyszał pogłoski o tym jak te kobiety są traktowane i jakie podejście do nich mają mężczyźni w krajach Arabskich.

Dzięki Magdzie poznamy wiele historii ze złotych klatek, jakimi są Arabskie pałace dla swoich mieszkanek.

Jako projektantka wnętrz kobieta, mogła wejść na salony i poznać te wszystkie kobiety i ich historie, te piękne i te skrywające dramaty. Sama bohaterka nie raz znalazła się w sytuacjach, które zagrażały jej życiu, podziwiałam ją, że nie bała się podjąć pracy w tak niebezpiecznych dla niej rejonach.

Magda opowiada o luksusach, tradycjach, wierzeniach i ciemnej stronie bogatych mieszkańców krajów Arabskich.

Emocje, które towarzyszyły mi podczas spotkań bohaterki z niesamowitymi kobietami, które otwierały się przed nią, są nie do opisania.

Abstrakcje, jakie znalazłam w tej książce dawały mi wiele do myślenia. Kto normalny w stajni dla koni życzy sobie niebrudzące się dywany ?przecież to absurd. Chyba tylko ci, którzy nie mają co zrobić z pieniędzmi.

" Luksus arabskich pałaców " to książka, która wciąga od pierwszej strony, autor odważnie porusza trudne tematy, zostawia w głowie pytania i pobudza wyobraźnię.

Jego lekkie pióro wciąga, jak ruchome piaski w swoje sidła i nie wypuszcza aż do ostatniej strony. Osobiście nie raz musiałam przerwać czytanie, by przetrawić niektóre wątki.

Jeżeli szukacie książki zawierającej wiele emocji, cierpienia i nadziei to jest to idealna propozycja.

Polecam ?

" [...] To nie Bóg, to ludzie jedni drugim gotowali ten los i rozsiewali śmierć. [...]"

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co skrywają luksusowe arabskie rezydencje? Jeżeli odpowiedzieliście pozytywnie, to zapraszam was do przeczytania najnowszej powieści Marcina Margielewskiego pod tytułem: "Luksus arabskich pałaców". Dzięki głównej bohaterce poznałam kilka interesujący i wyciskających łzy historii. Marci Margielewski wie, jak wstrząsać czytelnikiem.
Dzięki książce "Luksus arabskich pałaców" poznałam między innymi:
Magdę -- architektkę wnętrz, która w swoim życiu pracowała między inni w Polsce, Niemczech, Omanie i Arabii Saudyjskiej. Podziwiam ją, że zdecydowała się na pracę w tak bardzo niebezpiecznych dla kobiet arabskich krajach. Były momenty, że dosłownie bałam się o jej życie. To było przerażające. Z drugiej strony dzięki niej poznałam wyjątkowe kobiety, które mimo wszystko próbują godnie żyć w swoich złotych klatkach.
Kilka historii sprawiło, że pukałam się w głowę i nie dowierzałam temu, co czytam. Jeden mężczyzna zażądał od naszej Magdy, aby umieściła w stajni dla koni dywany, które nie będą się brudziły. Na logikę taki pomysł jest nie do zrealizowania, ponieważ konie załatwiają się, tam gdzie stoją. Takie dywany już po chwili byłyby zabrudzone, a co za tym idzie do wyrzucenia. Jak z tego wybrnęła nasza bohaterka? Zachęcam was do poznania tej historii.
Poznałam również pewną radykalną muzułmankę, która po wyjściu za mąż całkowicie się zmieniła. Stała się bardzo uległa swojemu mężowi i wszędzie widziała samo zło. Warto zwrócić na nią uwagę. Czy wy też się zmieniliście pod wpływem waszych małżonków? Przemyślcie to.
Na uwagę zasługuje również pewna księżniczka, która bardzo dużo pomogła Magdzie. Ich przyjaźń przetrwała do dzisiaj.
Pewna staruszka skradła moje serce. Mimo swojego wieku nieźle rządziła swoją rodziną. Potrafiła do pionu przywołać swoje wnuczęta. Bardzo bała się o swojego wnuka. Miała cichą nadzieję, że nie pójdzie w ślady swojego ojca -- zwyrodnialca. Warto również poznać historię jej rodziny. Dodam, że jest tragiczna.  Tutaj polały się moje łzy.
Cieszę się, że Magda otworzyła się przed Marcinem i razem stworzyli to wyjątkowe dzieło. Autor oddał jej władzę i pozwolił jej do nas przemówić.
Głos autora słychać jedynie na początku i na końcu tej książki.
Magda również opisuje niektóre historyczne wydarzenia, ale je musicie odkryć sami.
Chętnie za jakiś czas powrócę do tej książki. Czyta się ją od deski do deski i nie da się, jej odstawić nie poznając zakończenia. Na końcu znalazłam wywiad Marcina z Magdą.
Zastanawiam się, czy Magda jeszcze do nas powróci.
Warto poznać również historię Magdy, zanim została sławna. W jej życiu wydarzyło się coś, co na zawsze odmieniło jej życie.
Jeżeli cenicie sobie twórczość Marcina Margielewskiego, to nie powinniście przegapić tej pozycji.

Cieszę się, że autor nie boi się podejmować trudnych tematów. Dzięki niemu odkrywamy prawdziwe oblicze arabskiego świata.

Koszmar arabskich służących
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Koszmar arabskich służących

Nowa, poruszająca opowieść autora bestsellerów o tajemnicach krajów arabskich. Zatrważająca i niezwykle emocjonująca opowieść o biednych...

Wyrwana z piekła talibów
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Wyrwana z piekła talibów

Wstrząsające świadectwo kobiety, której udało się uciec z piekła rozpętanego przez islamskich fundamentalistów.Talibowie nie mają skrupułów. Swój islamski...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz