Listy znad krawędzi

Inez Szulc jest policjantką wrocławskiej komendy i wraz z partnerem próbuje rozpracować gang rozprowadzający bardzo toksyczny narkotyk. Od lat przyjaźni się z młodszym od siebie Julianem Dworskim, którego niegdyś jej ojciec próbował uratować z rąk potwora w ludzkiej skórze. Lecz nie jest tak łatwo odciąć się od bolesnej przeszłości. Julek wchodzi w podejrzane układy z Herkenem, groźnym gangsterem, i spłaca dług zaciągnięty, aby pokryć zobowiązania znienawidzonego ojca. Jednocześnie walczy z bolesną stratą, której doznał jako osiemnastolatek. W tym wszystkim pomiędzy młodym chłopakiem i starszą o dekadę policjantką rodzi się uczucie - może być ono dla nich wybawieniem lub powodem ogromnego bólu. Czy walka o siebie, o dobre życie i miłość okaże się silniejsza niż wiszące nad nimi fatum - ciężar przeszłości? Historia Inez i Juliana rozdziera serce i pokazuje, że los czasami nie zna litości.

Informacje dodatkowe o Listy znad krawędzi:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2024-04-18

Tagi: Detektywistyczna powieść obyczajowa (cosy mystery) Literatura obyczajowo-rodzinna Romans współczesny

Kup książkę Listy znad krawędzi

Listy znad krawędzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - DZZG
DZZG
Przeczytane:2024-05-19,

Debiut literacki Magdaleny Łoniewskiej „Listy znad krawędzi" premierę miał 18 kwietnia.
  Zamknięty świat Inez z pozoru działa doskonale, przyjaźń o dekadę młodszym Julianem kwitnie, praca w policji daje poczucie przynależności. Wszystko się zmienia, gdy zaczynają umierać ludzie po zażyciu tajemniczych niebieskich tabletek. Wraz z partnerem musi stawić czoła mafii, gdzie jej ukochany jest wplątany w przestępczy świat.
  Opowieść o policjantce, miłości, depresji, ulotności chwili z kruchym wątkiem kryminalnym, który delikatnie trzyma w napięciu. Fabuła przedstawia nam wciągającą historie dwójki bohaterów, których losy powiązane są ze sobą, przez wiążące ich romantyczne uczucie, ale też przez wspólną przeszłość i tajemniczy specyfik. Motyw dramatu ukryty pod płaszczykiem przyjaźni ukazuje brutalne konsekwencje zażywania niedozwolonych środków. Książka skonstruowana jest tak, że czytając poznajemy przeplatające się wspomnienia z teraźniejszością. Przekonujący, plastyczny portret Wrocławia okraszony interesującym słownictwem, ciętym językiem oraz slangiem. Frapujący obraz bohaterów, których skrzywdzili najbliżsi, ale też społeczność. Niewątpliwie największą zaletą tej historii jest cała paleta dialogów wylewających się z kartek oraz nieprzewidywalne zakończenie. To przede wszystkim oryginalna, w odczuwalnym surowym klimacie lektura, która na dodatek została napisana w lekkim stylu. Atrakcyjnym pomysłem jest też obudowanie rozdziałów utworami z miksowaną nutą, która uzupełnia całość.
  Powieść z bijącym sercem w tle, które zagarnia pęd życia i tlącą się nadzieją dającą cel na przyszłość oraz podłoże do działania.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;