Czym jest Tora, a czym Tanak? Co nazywamy Septuagintą? Czy chrześcijaństwo to „religia Księgi”? Jak nazywa się i co zawiera święta księga muzułmanów? Dla kogo księgą ważną, choć nie świętą, jest Talmud? Ile mamy Talmudów? Co to jest hagada? Kto jest autorem Pisma Świętego? I czy fakt, że księgi biblijne zostały spisane pod natchnieniem Bożym, znaczy, że ludzie, którzy je spisywali, byli narzędziami w ręku Boga? Jak nazywają się rozdziały Koranu? Co o Koranie mówił Jan Paweł II? Czym są apokryfy, a czym epigrafy – i jaka jest zależność między tymi terminami? Jak rozumieć protestancką zasadę sola scriptura? Która wspólnota protestancka uznaje Tradycję – i jak ją rozumie?
Odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące świętych ksiąg judaizmu, chrześcijaństwa i islamu znajdziesz w krótkich filmach edukacyjnych oraz towarzyszących im scenariuszach lekcji, które składają się na ten tom.
To ważna multimedialna pomoc dla katechezy młodzieży starszej oraz katechezy dorosłych. Sądzę, że jako taka będzie dobrze przyjęta zarówno przez nauczycieli i katechetów, jak i przez katechizowanych.
(ze Wstępu abpa Kazimierza Nycza)
Lekcja religii 5. Księgi Święte wchodzi w skład serii filmów edukacyjnych, przygotowanych we współpracy z kanałem Religia TV.
Tytuły wchodzące w skład serii:
Lekcja religii 1. Sakramenty
Lekcja religii 2. Eschatologia
Lekcja religii 3. Seksualność
Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny
Lekcja religii 5. Księgi Święte
Lekcja religii 6. Post
Lekcja religii 7. Maryja
Lekcja religii 8. Okres Wielkanocny
Lekcja religii 9. Święta żydowskie
Lekcja religii 10. Ekumenizm
Informacje dodatkowe o Lekcja religii 5. Księgi Święte:
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-04-07
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN:
978-83-7516-356-8
Liczba stron: 64
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Chcę przeczytać,