Łańcuch czystych serc

Anderman nie oszczędza nikogo, nie pochlebia nikomu i nikomu nie stwarza iluzji.

The Guardian

Opowiadania Andermana czyta się jak gryps, przerzucony do nas przez kraty.

Encounter

Anderman pisze - wydawałoby się - z najbardziej szorstkim realizmem, a jednak wywołuje to w rezultacie efekt magiczny.

Los Angeles Times

Janusz Anderman - mistrz krótkiej formy, genialny językowo - pisze z właściwą dla siebie błyskotliwością, dystansem i szczerością, które sprawiają, że jego opowiadania są żywe, wielobarwne i intrygujące

Autor wynajduje antybohaterów i posługując się nimi, pokazuje od wewnątrz koszmar  sytuacji społecznych, ludzką naturę skażoną przez Historię, i odmitologizowuje dwuznaczność zrywów społecznych, martyrologii. Znajduje na to własny sposób - charakterystyczny, przemawiający do wyobraźni, silnie działający na emocje. Wciela się przy tym - z fenomenalnym wyczuciem języka - w postaci - tyleż charakterystyczne, co przerażające.

Zbiór obejmuje trzy tomy: Brak tchu, Londyn, 1983; Kraj świata, Paryż 1988; Tymczasem, Lublin 1998.

Informacje dodatkowe o Łańcuch czystych serc:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2012-09-27

Kup książkę Łańcuch czystych serc

Łańcuch czystych serc - opinie o książce

Kraj świata
Janusz Anderman0
Okładka ksiązki - Kraj świata

Koedycja z Oficyną Wydawniczą Volumen.Kraj świata to zbiór opowiadań wydany w 1988 r. przez Instytut Literacki w Paryżu i krajowe podziemne wydawnictwo...

Gra na zwłokę
Janusz Anderman0
Okładka ksiązki - Gra na zwłokę

Wznowiona Gra na zwłokę jest najgłośniejszą, nagrodzoną między innymi przez Fundację im. Kościelskich, powieścią pisarza - prozaika, felietonisty, scenarzysty...

Nowe życie Kariny
Marta Nowik