reklama

Lakelore

Nowa powieść osoby autorskiej głośnego ,,Sezonu luster"!

Nikt mi nie uwierzył, kiedy powiedziałom, że widziałom świat pod jeziorem. Nie było tu nikogo innego, kto go widział lub chociaż by udawał, że widział. A potem poznałom Lore.

Kiedyś wszyscy mieszkający w okolicy jeziora słyszeli tajemnicze historie o świecie rozciągającym się pod jego wodami. Ale tylko Bastián Silvano i Lore Garcia tam byli. Bastián dorastało na krawędzi światów. Lore zobaczyło tę magiczną krainę tylko raz, ale to jedno spotkanie zmieniło jeno życie.

Granice między światami zaczynają się jednak zacierać, a świat pod jeziorem wynurza się na powierzchnię. Jeśli Bastián i Lore nie chcą, by na światło dzienne wyszły ich tajemnice, muszą działać razem. Jest tylko jeden problem: nie rozmawiali od lat, a ich plan wymaga zaufania sobie nawzajem mimo dręczących demonów z przeszłości.

Informacje dodatkowe o Lakelore:

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-11-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

??

,,Moje złe dni są częścią mnie. I rzeczy, które tworzę, też są częścią mnie. A zwłaszcza rzeczy, które stworzyłem w złe dni, bo przypominają mi, że przekułem te złe dni w coś innego".

(fragment powieści)

°

,,Lakelore" to historia Bastián i Lore - dwójki młodych osób, które poznają się pewnego dnia nad jeziorem. Dzielą ze sobą wyjątkową chwilę, podczas której tajemniczy podwodny świat, znany tylko z lokalnych legend, zdaje się na moment dopuścić je do siebie. Gdy Bastián i Lore spotykają się po latach, okazuje się, że mroczny świat z jeziora wynurza się na powierzchnię, przynosząc demony z przeszłości, które osoby bohaterskie wolałyby zostawić za sobą.

??

Niewątpliwie mocnym puntem tej książki jest reprezentacja, dzięki której można lepiej zrozumieć osoby niebinarne oraz to, jak wygląda życie z dysleksją i ADHD. Obawiam się jednak, że o ile te cechy postaci zostały mocno pogłębione, tak reszta (cechy charakteru, codzienne życie) gdzieś przepadła. Nie zżyłam się z osobami bohaterskimi, bo prawie ich nie poznałam. Podobnie miałam z wątkiem romantycznym - niestety nie czułam go.

Bardzo podobał mi się język w tej książęce - piękny, kwiecisty i pełen barw, zwłaszcza przy opisach tajemniczego podwodnego świata. Przyznaję jednak, że czasem trudno mi było pojąć ten realizm magiczny i liczyłam na pogłębienie wątku z jeziorem.

Uważam, że dla czytelników utożsamiających się z Bastián i Lore może to być bardzo ważna lektura. Choć doceniam ją za niektóre aspekty, ciekawa reprezentacja i barwny język nie wystarczyły, żeby mnie zachwycić.

Sezon luster
Anna-Marie McLemore0
Okładka ksiązki - Sezon luster

Ciela miała kiedyś magiczny dar. Wiedziała, jaki wypiek przypadnie do gustu klientom piekarni, w której pracowała, zanim jeszcze złożyli zamówienie. Cały...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung