Kwiat cieplarniany i 9 roślin wzbudzających pożądanie

pasjonujący kryminał, powieść przygodowa i naprawdę gorący romans ? Lili, trzydziestoparoletnia copywriterka z Nowego Jorku, udaje się w podróż na Jukatan ? w głębi meksykańskich lasów deszczowych, w świecie szamanów, duchów zwierząt i zaklinaczy węży ma odnaleźć 9 wzbudzających pożądanie roślin ? opowieść o tęsknocie za sławą, pieniędzmi, nieśmiertelnością i namiętnością Po rozwodzie Lili przeprowadza się do zimnej i pustej kawalerki. Chcąc ocieplić bezduszną przestrzeń nowego mieszkania, posta

Informacje dodatkowe o Kwiat cieplarniany i 9 roślin wzbudzających pożądanie:

Kwiat cieplarniany i 9 roślin wzbudzających pożądanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014 ,
Do przeczytania zachęcił mnie intrygujący tytuł, chociaż sama okładka sugeruje raczej, że mamy do czynienia z poradnikiem na temat pielęgnacji roślin. Jednak nic bardziej mylnego. Główna bohaterka, Lila, to młoda rozwódka, która poświęca się karierze zawodowej. Przypadkowe spotkanie z Armandem, tajemniczym właścicielem pralni jest początkiem zmian w życiu dziewczyny. To od niego dostaje odnóżkę egzotycznej rośliny, która tak naprawdę ma być egzaminem Lily. Gdy dziewczyna poznaje kolejnego mężczyznę, sprzedawcę roślin, Exleya jej los zostaje przypieczętowany. Nie dość, że pokazuje mu ona odnóżkę szczawiku, to jeszcze zdradza miejsce przechowywania 9 roślin, które według legendy wzbudzają pożądanie. Rośliny giną, a Lila, aby się zrehabilitować wyrusza do Jukatanu w głąb puszczy meksykańskiej, aby odzyskać utracone rośliny. Jej przewodnikiem i nauczycielem jest Armand. Lila w lesie deszczowym odnajduje rośliny wzbudzające pożądanie i coś jeszcze. Książka ta to połączenie powieści przygodowej, kryminalnej i romansu. Czyta się ją szybko i przyjemnie, chociaż rażą trochę nadmiernie pojawiające się literówki. Osobiście podobają mi się opisy tajemniczych, egzotycznych roślin, drugoplanowych bohaterek powieści.
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka