Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby

Pierwsze na polskim rynku tak obszerne opracowanie na temat prozdrowotnych właściwości kurkuminy!

Kurkumina, składnik popularnej przyprawy, okazuje się być niezwykle pomocnym sprzymierzeńcem w wielu problemach zdrowotnych i chorobach przewlekłych. Jej lecznicze działanie wykazano w przypadku wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, które jak odkrywa medycyna są odpowiedzialne za większość schorzeń, z którymi boryka się współczesny człowiek. Jak dowodzi autor książki, kurkumina wykazuje pozytywne oddziaływanie w leczeniu praktycznie każdej choroby, dla której była badana, a więc między innymi – nowotworów, cukrzycy, depresji, chorób serca i naczyń, artretyzmu, otyłości, nadwrażliwości jelit, zaparć, chorobie Crohna, biegunek nieznanego pochodzenia, chorób degeneracyjnych mózgu i wielu innych.

Informacje dodatkowe o Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-01-23
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 20930530

Kup książkę Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby

Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby - opinie o książce

Kurkumina jest aktywnym składnikiem znajdującym się w kurkumie i to ona odpowiada za jej piękną złocistą barwę. Choć przyprawa ta jest bardzo popularna, wciąż niewiele osób posiada wiedzę na temat właściwości prozdrowotnych samej kurkuminy, a zdecydowanie to ona zasługuje na największą uwagę. Jak czytamy: „Kurkumina wykazuje pozytywne oddziaływanie w leczeniu każdej choroby, dla której była badana”.

„Kurkumina. Odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby” to wnikliwa książka, która nie tylko skupia się na zaletach kurkuminy, ale także zagłębia się w mechanizmy zachodzące w ludzkim ciele, prowadzące zarówno do powstania raka, jak i przewlekłych stanów zapalnych. Pozwala to czytelnikowi na lepsze zrozumienie problemu i baczne przyjrzenie się własnemu stylowi życia. Autor bada nie tylko związek kurkuminy z rakiem, ale również omawia jej rolę w łagodzeniu objawów depresji, zapobieganiu chorobie Alzheimera i demencji, poprawie zdrowia serca oraz wspomaganiu osób z cukrzycą. Zaskoczeniem był dla mnie fakt, że kurkumina pozwala poprawić nastrój i stymuluje wzrost nowych komórek w mózgu.

Największą część książki stanowi jednak analiza wpływu kurkuminy na przewlekłe stany zapalne i ograniczanie rozwoju chorób nowotworowych, począwszy od profilaktyki raka, poprzez jego leczenie i zapobieganie nawrotom. Dowiadujemy się również o synergicznym działaniu kurkuminy z innymi substancjami, lekami oraz terapiami antynowotworowymi, co jeszcze bardziej przemawia na jej korzyść. Ponadto kurkuminę przedstawia się jako o wiele bardziej bezpieczną alternatywę dla NLPZ-ów, których stosowanie niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw.

Ogromną zaletą tej książki jest jej przystępny język i holistyczne podejście do zdrowia. Autor nie traktuje chorób jako oddzielnych jednostek, ale analizuje je w kontekście ogólnego stanu organizmu, uwzględniając aspekty fizyczne, psychologiczne, jak też środowiskowe. Dzięki temu czytelnik otrzymuje kompleksową wiedzę na temat zdrowego stylu życia i sposobów na zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób przewlekłych.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-03-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli lubicie czytać książki o zdrowiu to mam dla Was propozycję bardzo ciekawej i pouczającej książki. Cieszę się, że trafiła w moje ręce i dzięki autorowi mogłam przypomnieć sobie jak w naszym życiu ważna jest kurkumina / kurkuma.

Przeczytajcie to dowiecie się wiele ciekawostek.
Działa przeciwzapalnie, ma właściwości antyoksydacyjne, wywołuje śmierć komórek nowotworowych, hamuje powstawanie przerzutów nowotworowych, jest immunostymulatorem, zwalcza stres oksydacyjny, działa przeciwbakteryjnie, działa przewwirusowo, działa przeciwgrzybiczo, zwiększa insulinowrazliwość, działa przeciwnowotworowo, działa przeciwdepresyjnie, działa neuroprotekcyjnie, prewencja chorób serca, wsparcie wątroby i trzustki, wspomaga pracę mózgu, itd.
Autor książki opisuje w niej, że kurkumina działa pozytywnie w leczeniu prawie każdej choroby.
Uwielbiam czytać takie książki, które są dużą dawką wiedzy o zdrowiu.
Jestem usatysfakcjonowana lekturą. Autor ma lekkie pióro i książkę czyta się szybko.
Jeśli macie ochotę pogłębić Waszą wiedzę i dowiedzieć się wielu ciekawostek o kurkuminie przeczytajcie tę książkę.
Warto przeczytać.

Polecam z całego serca!

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 3, Przeczytałem, przeczytałam 52 ksiązki w 2017 r.,
Książka trochę mnie zawiodła. Pisana jest bardzo prostym językiem, nie zawiera konkretnych danych, a za to dość dużo błędów (głównie literówek). Myślałam, że znajdę tak na co konkretnie i w jakich dawkach zażywać kurkuminę. Szkoda, bo potencjał dobry, ale pieniądze ogólnie stracone.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski