Księga uświadomienia 2

Tom 6 cyklu Gdy zapłaczą cykady

Po zamordowaniu głowy rodu Sonozakich, Oryou, dla Shion nie ma już odwrotu. Dziewczyna poprzysięga zemstę wszystkim zamieszanym w śmierć Satoshiego. Badając sprawę jego zniknięcia, stopniowo odkrywa mroczną stronę Hinamizawy. Jej gniew osiąga szczyt, gdy przywódca klanu Kimiyoshi, zdradza jej zaskakującą informację! Pełen napięcia trzeci tom ujawniający prawdę ukrytą w „Księdze Dryfującej Bawełny”. Tragedii nie da się już powstrzymać…

Księgi odpowiedzi:
“Gdy zapłaczą cykady” to:
– Księga uświadomienia cz. 1 i cz. 2
– Księga pokuty cz. 1 i cz. 2
– Księga wielkiej rzezi cz. 1, cz. 2, cz. 3
– Księga uroczystej pieśni cz. 1, cz. 2, cz. 3 i cz. 4
Wszystkie księgi w wydaniu 2w1.

Informacje dodatkowe o Księga uświadomienia 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

DRUGA KSIĘGA DRYFUJĄCYCH ODPOWIEDZI

Już w poprzednim tomie „Księgi uświadomienia” cała historia wkroczyła na tereny linii czasowej „Księgi dryfującej bawełny”, jednak teraz fabuła zaczyna w pełni ukazywać drugą stronę przedstawionych tam wydarzeń. A ponieważ jednocześnie te wkraczają w jakże kluczową fazę, całość jest mroczna, szalona i poprowadzona w jakże szybkim tempie. Co w połączeniu z udzielaniem odpowiedzi na wiele pytań – i jednoczesnym mieszanie tropów i odwracaniem wszystkiego, co zdawało nam się, że już wiemy – daje jakże ciekawy efekt i trudno jest oderwać się od lektury.

Opętana rozpaczą Shion popada w coraz większe szaleństwo i nie ma już dla niej odwrotu. Po zabiciu głowy rodu Sonozaki i uwięzieniu Mion, zaczyna podszywać się pod siostrę bliźniaczkę, by odkryć prawdę o tym, co spotkało jej ukochanego i co właściwie dzieje się w Hinamizawie. Czyżby rzeczywiście działała tu klątwa czcigodnego Oyashiro? A może po prostu to sami mieszkańcy kryją się za nią?
Zanim uzyska odpowiedzi na te pytania, dziewczyna będzie musiała przejść długą drogę. Coraz więcej winnych znajduje, przybywa też jej więźniów, a w relacjach z innymi ludźmi wkradać się zaczyna jej szaleństwo. Jednocześnie stara się sprowokować wszystkich do polowania na Keiichiego, bo tylko uważnie obserwując to, co dzieje się wokół niego, będzie w stanie odkryć prawdę. Pytanie jednak co takiego odkryje? Jaka jest prawda na temat wydarzeń w wiosce? I jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za poszukiwanie prawdy?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/gdy-zapacza-cykady-6-ksiega.html

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;