Fascynująca księga inspiracji koreańskim stylem życia, która pomoże napełnić codzienność radością i spełnieniem. Wyjątkowy prezent dla wszystkich zakochanych w koreańskiej kulturze.
Barbara Zitwer, amerykańska agentka literacka, wielokrotnie odwiedzała Koreę Południową, a w niej swoich klientów i przyjaciół. Dzieli się wszystkim, czego dowiedziała się o tym tętniącym życiem kraju ukształtowanym przez filozofie han, heung i jeong - wytrwałości, radości i sztuki dawania. Zabiera nas w podróż po koreańskich miastach, bezdrożach i wyspach, opowiadając o wyjątkowych chwilach zrozumienia i więzi. Odwiedzamy m.in. tętniący życiem Seul, buddyjską świątynię i tropikalną wyspę Jeju.
Zabawne anegdoty, ciekawostki nieznane turystom, wskazówki dotyczące podróży, wspomnienia magicznych momentów i... wiele oryginalnych przepisów kulinarnych!
Ta eklektyczna i inspirująca książka jest jednocześnie dziennikiem podróży, przewodnikiem i komentarzem kulturowym !- energiczna i optymistyczna.
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-11-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Korean Book of Happiness
„Kryptonim Banany" – nowa książka Davida Walliamsa przedpremierowo w specjalnej, limitowanej wersji!
Utalentowana nowojorska architektka Joey podejmuje się prestiżowego zlecenia na angielskiej prowincji. Miejscowi jednak niezbyt przyjaźnie patrzą na przyjezdną...
Przeczytane:2025-01-14, Ocena: 4, Przeczytałem,
W tej książce przybliżona jest kultura Korei Południowej, autorka opowiada swoje doświadczenia z podróży do tego kraju, przez to książka ta jest dość osobistą relacją i zbiorem ciekawostek. To, co moim zdaniem jest bardzo fajne to dołączone między rozdziałami przepisy z koreańskiej kuchni oraz odnośniki z adresami oraz linkami do stron internetowych miejsc, o których mowa w książce. Z pewnością może to ułatwić planowanie podróży lub wyszukanie konkretnych miejsc, które zainteresują czytelnika.
Styl jest przyjemny i książkę czyta się naprawdę miło oraz niezwykle szybko. Jest też ładnie, estetycznie wydana. Moim zdaniem to tytuł raczej dla tych, którzy dopiero szukają wiedzy o Korei, miłośnicy czy znawcy tematu raczej wiele nowego się nie dowiedzą.
Miałam też jednak parę zgrzytów z tą książką. Opis oraz tytuł moim zdaniem są trochę mylące, sugerują raczej książkę o filozofii Koreańczyków, a nie wspomnienia z podróży. Druga rzecz to moim zdaniem autorka doszukiwała się miejscami tej filozofii zbyt na siłę. Widać, że jest osobą zafascynowaną tym krajem, ale trochę nieobiektywnie go gloryfikuje, przypisując cechy czy wartości, które wcale nie są jakoś szczególnie unikalne dla Korei. Dla przykładu zachęta do pieszych wycieczek, kontaktu z naturą czy minimalnego wystroju wnętrz nie są domeną wyłącznie Koreańczyków.
Podsumowując jest to tytuł przyjemny, lekka relacja z podróży, która może zainspirować do odwiedzenia Korei czy zainteresowania się tym krajem. Można się dowiedzieć czegoś nowego i miło spędzić czas. Nie jest to jednak filozoficzna książka, z której bardzo dobrze poznamy myślenie Koreańczyków, jeśli chodzi o radość z życia, jak sugeruje tytuł, a autorka trochę na siłę filozofowała w podsumowaniach rozdziałów, pisząc raczej o oczywistościach. Z odpowiednimi oczekiwaniami to może być naprawdę fajny tytuł, szczególnie dla entuzjastów kultury azjatyckiej.