Kogo nie poślubiać. Sprawdzone w życiu rady wyższej instancji

Jak sam tytuł wskazuje, jest to poradnik głównie dla Pań o tym jak odróżnić "Tego Jedynego" od "Tego Chwilowego". Jest on jednak tak dobry i uniwersalny, że może on posłużyć także "płci brzydkiej". Ale, ale. Co o małżeństwie może wiedzieć jakiś katolicki ksiądz? Czy on nie żyje w celibacie?! Ano może i to całkiem sporo. O. Pat Connor od wielu lat prowadzi kursy przedmałżeńskie, na których, oprócz o Bogu, mówi zwłaszcza o sprawach całkiem przyziemnych jak ustalanie wspólnego budżetu, wspólnym mieszkaniu czy wspólnej wizji przyszłości. Jeżeli Twój wybranek wymiguje się od płacenia za kolację, nie dokłada się do rachunków czy wydaje więcej niż zarabia, zostaw go! Jeżeli nie ma żadnych przyjaciół, wysyła kartki na urodziny do byłych dziewczyn, wyśmiewa Cię publicznie i nie okazuje Ci czułości - uciekaj gdzie pieprz rośnie! Te i inne porady znajdziemy w książce podporządkowane kolejnym wersom "Hymnu do miłości" autorstwa św. Pawła. Książka mądra i wciągająca. Warto przemyśleć nie tylko pod kątem swojego wybranka, ale także swojej rodziny, przyjaciół, a także siebie. Bo czy my przypadkiem nie nadajemy się tylko na "tę chwilową"?

Informacje dodatkowe o Kogo nie poślubiać. Sprawdzone w życiu rady wyższej instancji:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7506-702-6

Kup książkę Kogo nie poślubiać. Sprawdzone w życiu rady wyższej instancji

Kogo nie poślubiać. Sprawdzone w życiu rady wyższej instancji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Lemureczek
Lemureczek
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014 rok, Mam,
Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona do tej książki, bo co w końcu ksiądz może wiedzieć o małżeństwie! Myślałam, że będą go wypełniać rady w stylu "jak stworzyć wzorowe, katolickie małżeństwo", okraszone "najlepszym rozwiązaniem" czyli modlitwą, ale to chyba najlepszy poradnik jaki kiedykolwiek wpadł mi w ręce! Nie znajdziemy tam nudnych regułek i niezrozumiałych rad wyssanych z palca. Autor postarał się zilustrować każdą radę historią zebraną w ciągu licznych lat swojej pracy duszpasterskiej. Czytając tę książkę analizowałam własny związek i pary z mojego otoczenia. Zdziwiło mnie ile znajomych historii w niej odnalazłam! Szkoda, że nie znalazłam jej wcześniej. Może podsunięta odpowiednim osobom w odpowiednim momencie zmieniłaby ich niefortunne decyzje co do małżeństwa...
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun