Kobieta, która wyszła za chmurę

Ocena: 4.6 (5 głosów)
W świecie, który tworzy Jonathan Carroll, nic nie jest zwyczajne ani oczywiste. Zamieszkującym go postaciom zdarzają się rzeczy dziwne i z pozoru niewytłumaczalne.

Żyjąca współcześnie alchemiczka traci pamięć o tym, kim jest i co zrobiła.

Skromny adwokat porzuca szczęśliwe życie rodzinne, by zamieszkać na rusztowaniu. Samotna kobieta decyduje się na romans z istotą z innej planety.

W zbiorze dotąd niepublikowanych opowiadań, łącząc elementy grozy i fantastyki, Carroll drąży niepokojące go kwestie utraty zaufania między najbliższymi sobie ludźmi, skrywanych głęboko tajemnic, które po latach nawiedzają bohaterów, samotności przeżywanej i przezwyciężanej - nie zawsze tak, jak by się chciało...

Jonathan Carroll to jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy amerykańskich. Wiedeńczyk z wyboru, twórca magicznych światów przelanych na karty książek. REBIS opublikował wszystkie jego powieści - m.in. najsłynniejszą Krainę Chichów, a także Dziecko na niebie, Śpiąc w płomieniu i Zakochanego ducha - trzy zbiory opowiadań i jeden zbiór scenariuszy filmowych oraz książkę-blog Oko dnia.

Informacje dodatkowe o Kobieta, która wyszła za chmurę:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-08
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788375108613
Liczba stron: 184

więcej

Kup książkę Kobieta, która wyszła za chmurę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kobieta, która wyszła za chmurę - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2019-03-10,

Jonathan Carroll jest jednym z najpopularniejszych w Polsce pisarzy amerykańskich. Mieszka we Wiedniu. Jego wszystkie książki ukazują się nakładem Wydawnictwa Rebis. Carroll jest autorem między innymi uwielbianej przeze mnie powieści "Kraina chichów", "Dziecko w niebie" i wielu innych. Jest również autorem trzech zbiorów opowiadań, jednego zbioru scenariuszy filmowych oraz napisał książkę -bloga "Oko dnia".

Gdy byłam nastolatką zaczytywałam się w powieściach autora i niedługo zamierzam wracać do jego powieści, by przypomnieć sobie czym mnie urzekły, lata temu. Tymczasem sięgnęłam po najnowszą pozycję wydaną na polskim rynku wydawniczym.
"Kobieta, która wyszła za chmurę" jest najnowszym zbiorem opowiadań napisanych przez pisarza. Opowiadań jest dwanaście, a sama lektura jest bardzo krótko, bo liczy zaledwie 182 strony. Jak łatwo policzyć każde opowiaanie jest krótkie, ale jakie treściwe.

Zbiór otwiera opowiadanie o tytule takim, jak cała książka. Mnie najbardziej zapadły w pamięci dwa utwory. Mianowiciem "Złodziej grawitacji" oraz "Skradziony kościół".
Ten pierwszy opowiada o otyłym mężczyźnie, który ma złamane serce. W końcu decyduje się na jogę, a tam uczy się kraść poczucie grafitacji swojej byłej dziewczynie. Jak? Przeczytajcie.
Z kolei "Skradziony kościół" nie opowiada o złodziejach, ale o małżónkach, którzy śnią wspólny sen. Co ciekawe małżonka nie zna swoich teściów . Teraz ma ich poznać, ale ci już dawno nie żyją.....

Tym zbiorem Jonathan Carroll przypomniał mi za co pokochałam jego twórczość.Pokochałam za jego niedopowiedzenia, analizę ludzkiej natury, za urywanie sensu losów bohaterów w pół zdania. Carooll ma zadziwiającą zdolność do wgłębiania się w niepokojące kwestie utraty ludzkiego zaufania między najbliższymi sobie osobami, ukrywanych tajemnicach, samotności oraz o tym , że nie zawsze jest tak jak się nam wydaje. W jego książkach panuje magnetyzm, magia jest wyczuwalna na każdym kroku. Bohaterowie są zwyczajny, szarzy, ale każdy kryje w sobie to" coś",co boli ,smuci, śmieszy. Autor przeprowadza każdego przez własne wady, zalety oraz skłonności to ich wewnętzrnego świata, by wyostrzyć problem. Nie podaje rozwiązań na tacy. Nic jest proste i oczywiste. Wnioski musi wyciągnąć czytelnik już sam.

Cóż mi pozostaje , jak zachęcić Was do wkroczenia w świat Carrola. Poczujecie te magiczną siłę abstrakcji.
W świecie pisarza nic jest zwyczajnie i do przewidzenia. Jego świat jest dziwny i często niewytłumaczalny.
Jest połączeniem elementów grozy i fantastyki. Polecam gorąco!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Whistler61
Whistler61
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wnikliwa obserwacja naszych lęków i pragnień. Tytułowe opowiadanie obnaża egoizm często spotykany we współczesnych związkach. Całość napisana przystępnym językiem. Dobre tłumaczenie. Fajnie się czyta.
Link do opinii
Opowiadania obyczajowe w formie fantasy. Nie zachwyciły mnie. Poza jednym, pt. Vedran. Wzruszające i dające do myślenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - vesta
vesta
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane do 2015,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - koral
koral
Przeczytane:2012-05-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Poza ciszą
Jonathan Carroll0
Okładka ksiązki - Poza ciszą

Max Fischer, odnoszący sukcesy autor komiksów z Los Angeles, przeżył bolesny zawód miłosny. Kiedy więc spotyka Lily Aaron i jej dziewięcioletniego synka...

Zakochany duch
Jonathan Carroll 0
Okładka ksiązki - Zakochany duch

Duch zakochał się w kobiecie nazwiskiem German Landis. Gdyby ciągle miał serce, zatrzepotałoby w nim na sam dźwięk tego niebywałego, dziwnego imienia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy