Kły i pazury


Tom 2 cyklu Rook
Ocena: 4.5 (6 głosów)

Jim Rook, nauczyciel języka angielskiego, obdarzony zdolnością postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, ma od nowego roku nową podopieczną - Indiankę Catherine Biały Ptak. Po jakimś czasie do szkoły z różnych źródeł zaczynają napływać groźne sygnały. Duch dziadka zapowiada nadejście tajemniczego zagrożenia ze wschodu, ktoś demoluje szkolną szatnię, policja znajduje nieludzko zmasakrowane zwłoki chłopca Catherine. Demon, będący wcieleniem złośliwego indiańskiego ducha Coyote, planuje masakrę wszystkich uczniów Rooka...

Informacje dodatkowe o Kły i pazury:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2002-07-23
Kategoria: Horror
ISBN: 83-7359-012-9
Liczba stron: 222
Tytuł oryginału: Tooth and Claw
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Krygier Marcin

więcej

Kup książkę Kły i pazury

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kły i pazury - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Jim, główny bohater tej serii, przeżywa perypetie w West Grove Community College, w której jest nauczycielem języka angielskiego. Posiada on niezwykłe zdolności postrzegania zjawisk paranormalnych, a także komunikowania się z duchami. 


Masterton tradycyjnie już zaczyna od śmierci jednego z uczniów Jima, niejakiego Martina Amato, który zostaje rozszarpany przez niezidentyfikowaną dziką bestię. Monstrum to z każdym dniem robi się bardziej krwiożercze. Wiele osób z bliskiego otoczenia stanie oko w oko ze śmiertelnym, uzbrojonym w kły i pazury niebezpieczeństwem. 


Zapalnikiem jest jedna z uczennic Jima - Indianka Catherine Biały Ptak. Na mocy magicznego paktu, który zawarła jej rodzina z jednym z najstraszliwszych demonów indiańskich - Kujotem, dziewczyna staje się własnością Indianina o magicznej mocy - Psiego Brata. Kim właściwie jest Psi Brat i jak zamierza użyć mocy Kujota, czy Jimowi uda się przerwać cykl morderstw?


W tej części po raz kolejny zostaje poruszony motyw kultury indiańskiej, co wychodzi bardzo zgrabnie, wiarygodnie i przekonująco. Legenda Kujota była była już poruszana przez Mastertona w jego "Kostnicy", tym razem przywołana jest w innym kontekście. 


Część ta odcina się od poprzedniej, pierwszej części, w której poruszany był temat Voodoo. Kontynuuje wątki obyczajowe z pierwszego tomu, wprowadzając kilka nowych. Bije stąd energia i żywe tempo, poczucie humoru i szaleństwo. Podróż szlakiem indiańskich demonów wraz z najbardziej wyrazistych bohateró Mastertona nie zawiedzie czytelnika i zapewni kilka godzin z grozą, przygodą i humorem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Zakończenie mnie zawiodło. W całej książce czuje się dobrego, klasycznego Mastertona, będącego w swoim żywiole, czyli motywach indiańskich duchów. Jednak końcówka... przekombinował z nią i tyle, zaklasyfikowałabym ją pod komercyjnie tworzone bajkowe fantasy, a nie Grahama, jakiego czułam przez całą powieść.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2010-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Ogród seksu, czyli erotyczne sny kobiet i ich interpretacja
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Ogród seksu, czyli erotyczne sny kobiet i ich interpretacja

Ogród seksu to fascynujący przewodnik po krainie kobiecych marzeń sennych. Graham Masterton odrzuca konwencjonalne teorie i skupia się na analizie...

Siostry krwi
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Siostry krwi

Fabuła tym razem skupia się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy