Jim Rook, nauczyciel języka angielskiego, obdarzony zdolnością postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, ma od nowego roku nową podopieczną - Indiankę Catherine Biały Ptak. Po jakimś czasie do szkoły z różnych źródeł zaczynają napływać groźne sygnały. Duch dziadka zapowiada nadejście tajemniczego zagrożenia ze wschodu, ktoś demoluje szkolną szatnię, policja znajduje nieludzko zmasakrowane zwłoki chłopca Catherine. Demon, będący wcieleniem złośliwego indiańskiego ducha Coyote, planuje masakrę wszystkich uczniów Rooka...
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2002-07-23
Kategoria: Horror
ISBN:
Liczba stron: 222
Tytuł oryginału: Tooth and Claw
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Krygier Marcin
Jako dziecko Holly Summers w wyniku choroby straciła słuch. Posiadła umiejętność czytania z ruchu warg, a zdolność tę wykorzystuje, pomagając policji namierzać...
Kiedy John udaje się do swojej nowej pracy w agencji nieruchomości pana Vanea w Streatham, nawet nie przypuszcza, co go czeka. Jedyny klient, jaki odwiedza...
Przeczytane:2019-03-10, Mam,
Jim, główny bohater tej serii, przeżywa perypetie w West Grove Community College, w której jest nauczycielem języka angielskiego. Posiada on niezwykłe zdolności postrzegania zjawisk paranormalnych, a także komunikowania się z duchami.
Masterton tradycyjnie już zaczyna od śmierci jednego z uczniów Jima, niejakiego Martina Amato, który zostaje rozszarpany przez niezidentyfikowaną dziką bestię. Monstrum to z każdym dniem robi się bardziej krwiożercze. Wiele osób z bliskiego otoczenia stanie oko w oko ze śmiertelnym, uzbrojonym w kły i pazury niebezpieczeństwem.
Zapalnikiem jest jedna z uczennic Jima - Indianka Catherine Biały Ptak. Na mocy magicznego paktu, który zawarła jej rodzina z jednym z najstraszliwszych demonów indiańskich - Kujotem, dziewczyna staje się własnością Indianina o magicznej mocy - Psiego Brata. Kim właściwie jest Psi Brat i jak zamierza użyć mocy Kujota, czy Jimowi uda się przerwać cykl morderstw?
W tej części po raz kolejny zostaje poruszony motyw kultury indiańskiej, co wychodzi bardzo zgrabnie, wiarygodnie i przekonująco. Legenda Kujota była była już poruszana przez Mastertona w jego "Kostnicy", tym razem przywołana jest w innym kontekście.
Część ta odcina się od poprzedniej, pierwszej części, w której poruszany był temat Voodoo. Kontynuuje wątki obyczajowe z pierwszego tomu, wprowadzając kilka nowych. Bije stąd energia i żywe tempo, poczucie humoru i szaleństwo. Podróż szlakiem indiańskich demonów wraz z najbardziej wyrazistych bohateró Mastertona nie zawiedzie czytelnika i zapewni kilka godzin z grozą, przygodą i humorem.