Poznaj lekarstwo św. Ignacego Loyoli na zmagania w życiu duchowym

Jak się modlić, kiedy ogarnia nas zniechęcenie i brakuje nam zapału?

Co robić, kiedy modlitwa pełna jest rozproszeń i nie przynosi pokoju?

Dlaczego nie czujemy bliskości Boga, choć tak bardzo pragniemy jej doświadczyć?

Wielu z nas mierzy się na swojej drodze modlitwy z podobnymi pytaniami, nie znajdując na nie odpowiedzi i zastanawiając się, co dalej. Timothy M. Gallagher OMV dokładnie opisuje różne formy duchowych i nieduchowych problemów wpływających na naszą relację z Bogiem, a jednocześnie - odwołując się do reguł rozeznawania św. Ignacego Loyoli - podpowiada, jak je przezwyciężać. Na konkretnych przykładach pokazuje, jak rozpoznać, czy dane zmagania wynikają z uwarunkowań psychofizycznych, czy też są dopuszczonymi przez Boga strapieniami, które ostatecznie mogą stać się okazją do rozwoju.

Ta książka to idealna propozycja dla tych, którzy pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, ale często czują się zagubieni lub pogrążeni w stagnacji.

Istnieje droga prowadząca do wyzwolenia od zniechęcenia, zamętu i cierpienia w życiu duchowym. Bóg nie powołał nas do niewoli, lecz do wolności. Możliwe jest zrozumienie naszych zmagań, dostępne są także środki zaradcze. Zacznij. Postaw pierwszy krok. Zrób to teraz.

Informacje dodatkowe o Kiedy modlitwa nam nie wychodzi. Św. Ignacy uczy jak pokonywać przeszkody w życiu duchowym:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2024-07-17
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Struggles in the Spiritual Life

Tagi: Wspólnoty religijne i zakonne

Kup książkę Kiedy modlitwa nam nie wychodzi. Św. Ignacy uczy jak pokonywać przeszkody w życiu duchowym

Timothy M. Gallagher OMV0
Okładka ksiązki - Medytacja ignacjańska Wprowadzenie do modlitwy Pismem Świętym. Wprowadzenie do modlitwy Pismem Świętym

Prosto z serca zwracaj się w ciszy do Tego, który cię kocha... Timothy M. Gallagher OMV, rekolekcjonista, znawca duchowości ignacjańskiej, autor wielu...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski