Kelner doskonały

Erneste pracuje jako kelner i ma wprowadzić w tajniki zawodu początkującego Jakoba. Mężczyźni zakochują się w sobie. Niedługo potem Erneste stwierdza, że Jakob go oszukuje, wkrótce młodszy partner porzuca Ernestea dla starszego mężczyzny, który jest znanym pisarzem i chętnie płaci za jego usługi. Głęboko zraniony, Erneste idzie w swoją stronę, a po kilkudziesięciu latach miłość jego życia zaskakuje go prośbą o wyjątkowo zuchwałą przysługę.

Informacje dodatkowe o Kelner doskonały:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Ein perfektor Kellner
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Małgorzata Bochwic-Ivanovska
Ilustracje:-

Kup książkę Kelner doskonały

Kelner doskonały - opinie o książce

Dość cieżko się czyta- myślę, że w dużej mierze przyczyną jej sposób w jaki autor stworzył powieść. Nie znajdziecie tu dialogów a strony są obładowane drukiem do granic możliwości.Ciężko mi stwierdzić, czy bardzo mi się podobała. Na pewno nie będzie to książka, która stanie na czele najlepszych ale też nie jest najgorsza.

Dlaczego ocena 4? Ponieważ książka ma sens, ponieważ może chwycić za serce - jakby nie było bohaterzy są nietypowi. Ponieważ portret psychologiczny Ernesta jest dokładny i miałam go przed oczami- jakbym go znała osobiście. Ponieważ historia na samym końcu zdumiewa a to się ceni, przynajmniej u mnie. 4 to solidna ocena- tak jak książka.

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia