Keanu Reeves. Absolutny fenomen

Gdzie tkwi przyczyna wyjątkowej i niezaprzeczalnej popularności Keanu Reevesa? Liczni wielbiciele talentu Keanu mają pewne wyobrażenia o nim, że jest bardziej wyluzowany, odważny... i zdecydowanie bardziej cool niż każdy inny celebryta - dzięki czemu darzony jest powszechną sympatią. Jego krytycy mają go jednak za drewnianego aktora, który gra samego siebie. Autor książki w ciekawy sposób udowadnia, że w tym właśnie tkwi siła przyciągania Keanu, jego passa trwa w najlepsze i nic nie zapowiada jej końca. A cały świat go kocha i kochać nie przestanie.

Informacje dodatkowe o Keanu Reeves. Absolutny fenomen:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Biografie artystów i ludzi show biznesu

Kup książkę Keanu Reeves. Absolutny fenomen

Keanu Reeves. Absolutny fenomen - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Keanu Reeves to mężczyzna, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla starszego pokolenia to postać nieodłącznie związana z Matriksem, kobiety pamiętają go z ról w filmach romantycznych, młodsi kojarzą go jako zabójczego Johna Wicka. Niemniej jednak, niezależnie od wieku i płci, chyba większość mieszkańców globu jest w stanie skojarzyć nazwisko z twarzą. Jeśli nie z uwagi na dorobek artystyczny to z powodu mitów jakie narosły wobec jego osoby- jedynego człowieka Hollywood, który zachował empatię, szarmanckość i nie zepsuły go pieniądze. Nic więc dziwnego, że stanowi doskonały materiał na powieść, a zarazem nieodgadnioną zagadkę nawet dla najbardziej oddanych fanów. "Keanu Reeves. Absolutny fenomen" to książka skupiająca się przede wszystkim na działalności zawodowej aktora. Z dużą skrupulatnością przybliża wszelakie produkcje, w których przyszło mu grać, od początków kariery. Kariery, która, co warte podkreślenia, nie zawsze była dla niego przychylna. Autor z ogromną precyzją przedstawia czytelnikowi wszystkie obrazy, w których można wyglądać Keanu, zarówno te, które zapewniły mu rozpoznawalność i wysokie zarobki jak i takie, o których mało kto słyszał. Chociażby z uwagi na ten fakt, ta pozycja niesie ze sobą wiele ciekawostek, odnośnie kinematografii na przestrzeni lat aktywności zawodowej aktora. Co ważne, znajdziemy tu subiektywne ale również krytyczne opinie odnośnie ról Keanu, nie jest to pean pochwalny na jego cześć. Na próżno szukać tu jednak wielu informacji pochodzących z życia prywatnego Reevesa, a jeśli już się pojawiają to takie, które nie stanowią większej tajemnicy i z łatwością można je odszukać w licznych jego życiorysach udostępnionych w sieci. Z drugiej strony nie powinno to dziwić, bowiem Keanu to człowiek, który obrósł legendą nie bez powodu, a swoje życie prywatne ceni nader wszystko i skąpo dzieli się informacjami z niego. Zaintrygował mnie fakt, że aktor wielokrotnie posądzany był o homseksualizm, do czego odnosił się w typowy dla siebie sposób- z szacunkiem do każdej orientacji, lecz nie mówiąc o sobie nic. Biorąc pod uwagę te jego cechy chyba nie można liczyć, że kiedykolwiek powstanie na jego temat autoryzowana biografia.

Należy oddać tej książce, że jest napisana naprawdę fenomenalnym językiem, a Autor dokonał zdumiewającego researchu, co wylewa się wręcz z każdej strony. Bije z niej fascynacja Keanu czy jego twórczością, a owocuje to tym, że jest naprawdę skrupulatnie i perfekcyjnie stworzona. Całości dopełnia fakt pięknych ilustracji wewnątrz tej pozycji, które naprawdę są zachwycające. W tej książce znajdziemy wiele interesujących wątków odnoszących się do kariery Reevesa, z czego niektóre z nich mogą stanowić zaskoczenie- dla mnie tak było. Autor nie ogranicza się jednak do opowieści jedynie o Keanu, bowiem gdy temat tego wymaga, dogłębnie przedstawia nam także inne postaci, znane zarówno ze szklanych ekranów jak i powiązań z aktorem. I tak na przykład znajdziemy tu odrobinę informacji chociażby o Winonie Rider czy Riverze Phoenixie ale także o wielu innych sławach. Zaciekawiła mnie wzmianka o Jossie Whedonie, który miał niejako swój udział w karierze Reevesa, a którego osobiście bardzo cenię. Przesadą natomiast było dla mnie porównanie Keanu do Jamesa Deana, aczkolwiek może to jedynie z uwagi na moje uwielbienie do tego drugiego. Tak czy inaczej, książka stanowi nie lada gratkę dla osób ciekawych aktora, chcących dowiedzieć się o jego karierze jeszcze więcej, a przy okazji porozpływać się nad kunsztem pisarskim Pappademasa.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski