Kaznodzieja, tom 6

Ostatni album z sześciotomowego, nowego wydania komiksowego bestselleru.

Naturalistycznie ukazana historia duchownego nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, szuka Boga, by zmusić go do wzięcia odpowiedzialności za cierpienia ludzi. W tym tomie Kaznodzieja pojedna się z ukochaną Tulip, będzie próbował zemścić się na Cassidym, a finał całej historii rozegra się w scenerii teksańskiego Alamo.

Autorem scenariusza serii, która wywarła duży wpływ na amerykański komiks, jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve'a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu ,,2000 AD" oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.

Komiks tylko dla dorosłych.

Informacje dodatkowe o Kaznodzieja, tom 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-12-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

NIETZSCHEGO SOBIE FINAŁ

Finał „Kaznodziei”, serii, która była jedną z inspiracji dla takich komiksów, jak cykl „Mroczna Wieża” czy „Y: Ostatni z mężczyzn”, wreszcie nadszedł. Fakt ten na równi cieszy mnie, co smuci – cieszy, bo wreszcie mamy w swym rękach cały, rewelacyjny cykl ze wszystkimi dodatkami, smuci, ponieważ chciałoby się, by tak dobre opowieści trwały, jak najdłużej. Ale czy samo zakończenie wypadło równie znakomicie i satysfakcjonująco, co historia samej wędrówki głównego bohatera do celu? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ale ostatni tom „Kaznodziei” trzyma poziom i dostarcza mocnej, kontrowersyjnej, ale i skłaniającej do myślenia rozrywki dla dorosłych.

Jesse miał kiedyś dziewczynę. Potem ją stracił, w końcu odnalazł, ale znów stracił. Teraz jednak on i Tulip znów się odnaleźli, a przed nimi ostateczne starcie, które najprawdopodobniej będzie go kosztowało życie. Ale starcie nie tylko z Bogiem. Gdy Jesse przygotowuje wszystko na pokonanie Wszechmogącego, próbując nakłonić do pomocy Świętego od morderców, jednocześnie stara się rozliczyć także z Cassidym. Tymczasem opętany żądzą zemsty Starr, dowiaduje się o miejscu jego przebywania i mobilizuje całe pozostałe siły Graala, do ostatecznego starcia. Alamo po raz kolejny staje się symbolem walki. Pytanie tylko: jakiej.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/12/kaznodzieja-tom-6-garth-ennis-steve.html

Kaznodzieja t. 11. Salvation
Garth Ennis0
Okładka ksiązki - Kaznodzieja t. 11. Salvation

Opowieść o wielebnym, łącząca elementy sensacyjne z horrorem i fantasy, powoli zbliża się do końca. Kaznodzieja jest coraz bliżej odnalezienia Boga, ale...

Punisher t.6
Garth Ennis0
Okładka ksiązki - Punisher t.6

Szósta część The Punisher....

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski