reklama

Kasia i jej kot

Rewelacyjna humorystyczna seria dla wszystkich miłośników kotów - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kasia jest dziewczynką, która mieszka z ojcem. Ich spokojne życie wywraca się do góry nogami, kiedy adoptują kota. Sushi okazuje się lekko szalony - uwielbia dokazywać i psocić, na dodatek jest mądrzejszy od niejednego człowieka. Dowiadujemy się też, że to nie jest jego pierwsze kocie życie... Następuje mnóstwo wesołych przygód Kasi i jej pupila, a czytelnik zaczyna powoli rozumieć starą prawdę, że nie kot dostosowuje się do właściciela, lecz właściciel musi dostosować się do kota!

Cykl cieszy się dużym powodzeniem w krajach frankofońskich. Zyskuje wysokie oceny czytelników, którym podoba się połączenie lekkiej formy przekazu z wysokiej jakości humorem i mądrymi przesłaniami poszczególnych krótkich historyjek. Odbiorcom podoba się także nowoczesny i nieco uproszczony styl rysunków, który idealnie pasuje do tematyki komiksu.

Scenariusz cyklu tworzą wspólnie dwaj znani francuscy twórcy urodzeni pod koniec lat 60. XX wieku: Hervé Richez, autor tekstów do prawie trzydziestu serii, głównie humorystycznych i młodzieżowych, jak Buzzi czy Dirty Henry - oraz Christophe Cazenove, współautor niemal pięćdziesięciu cykli humorystycznych, w tym takich hitów jak Les Gendarmes (Żandarmi) czy Les Pompiers (Strażacy), jednak największą sławę, także w Polsce, zyskał dzięki tworzonej wraz z Williamem serii o dwóch zwariowanych siostrach pt. Sisters. Rysunki są dziełem Yrgane Ramon, młodej francuskiej graficzki prasowej i książkowej oraz tatuażystki, która w świecie komiksowym zaczęła karierę właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie.

Informacje dodatkowe o Kasia i jej kot:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Cath & son chat 1

Kup książkę Kasia i jej kot

Kasia i jej kot - opinie o książce

Przezabawny, uroczy i pięknie narysowany komiks przypominający znane kreskówki o niesfornych kotach.

Jest to historia o małej Kasi, jej tacie i ich kocie- Sushi'm. Kot nieustannie utrudnia i jednocześnie ubarwia życie rodziny.

Tom ten jest zbiorem krótkich historii( znaczna większość z nich zajmuje jedną stronę). Każda z nich jest niezwykle pomysłowa i zabawna. Pokazują one jednak nie tylko jasne strony zajmowania się zwierzęciem lecz także trudności z tym związane. Komiks czyta się niezwykle szybko, a podczas lektury z pewnością nie raz wybuchniemy śmiechem. Same historie kojarzą  mi się ze znanymi kreskówkami o kotach, takich jak np. "Tom i Jerry".

Warte uwagi są także przepiękne rysunki. Niesamowity, niezwykle staranny styl rysunków sprawia, że lektura komiksu sprawia jeszcze większą przyjemność.

Komiks ten, mimo że jest przeznaczony dla dzieci - z pewnością spodoba się także starszym czytelnikom.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-05-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIE SAMYM GARFIELDEM CZŁOWIEK ŻYJE

W linii wydawniczej „Komiksy są super” niedawno końca dobiegła publikacja serii „Studio tańca” (co prawda w oryginale ukazał się jeszcze dziesiąty jej album, ale nic nie zapowiada wydania go w Polsce), a już na jej miejsce wskakuje nowy tytuł. „Kasia i kot”, bo o nim mowa, to godne zastępstwo, wydane na dodatek, oczywiście, w taki sam sposób – w formie tomu zbierającego trzy oryginalne albumy, w pomniejszonym nieco formacie, ale za niską cenę. I tematycznie oraz jakościowo to rzecz doskonale pasująca do reszty serii spod szyldu „Komiksy są super”, świetnie nadająca się dla dużych i małych i dostarczająca konkretnej porcji dobrej, niegłupiej zabawy.

Główną bohaterką serii jest Kasia, choć pewnie jej kot powiedziałby, że wcale nie ona. Dziewczynka mieszka wraz z tatą, wiedzie typowe życie dziecka, aż w codzienności obojga pojawia się on. Kot o imieniu Sushi nie zjawia się przypadkiem, zostaje przez nich adoptowany – tylko czy to rzeczywiście Kasia i jej tata wybrali go, czy też on wybrał ich? Jedno jest pewne: Sushi to nie pokorny, grzeczny zwierzak. Wszędzie go pełno, lubi psocić, a przy okazji jest nieco… szalony. Nie oznacza to jednak, że jest głupi, bo inteligencją przewyższa niejednego człowieka. A co jeszcze skrywa w sobie ten kot? I co zmieni w życiu Kasi i jej ojca?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/kasia-i-jej-kot-tom-1-christophe.html

Gigant Poleca. Szczęśliwy traf. Tom 2/2023
Okładka ksiązki - Gigant Poleca. Szczęśliwy traf. Tom 2/2023

,,Gigant Poleca" to największa seria komiksowa, jaka ukazała się w Polsce - wszystkie wydane historyjki liczą ponad 60 tysięcy stron! ,,Gigant Poleca"...

Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1
Okładka ksiązki - Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1

Pierwsza część przygodowej opowieści o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata... Nola obchodzi ósme urodziny,...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung