Jeśli wciąż mnie poznajesz

Po zakończeniu roku szkolnego Elsie ma plany i wielkie nadzieje - to będzie najlepsze lato jej życia! W końcu wyzna Adzie, którą poznała przez internet, co do niej czuje. Dziewczyna wie, że Ada zna ją najlepiej ze wszystkich i doskonale rozumie.

Jednak do życia Elsie wraca Joan, jej najlepsza przyjaciółka z czasów dzieciństwa. Zachowuje się tak, jakby nigdy go nie opuściła. Jakby nigdy nie wyprowadziła się do Hongkongu i nigdy nie zignorowała dziesiątek e-maili i listów Elsie.

Gdy Ada wspomina o dawno zaginionej koleżance (a może miłości?) swojej babci, Elsie chce zrobić wszystko, żeby je połączyć i dzięki temu pokazać też Adzie, jak bardzo jej na niej zależy. Podczas lata naprawiania zerwanych połączeń i budowania zaskakujących nowych Elsie zdaje sobie sprawę, że nie jest tak samotna, jak myślała.

Jednak uczuć i miłości nie da się zaplanować...

Informacje dodatkowe o Jeśli wciąż mnie poznajesz:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-08-21
Tytuł oryginału: If you still recognise me

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Jeśli wciąż mnie poznajesz

Jeśli wciąż mnie poznajesz - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-09-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Elsie właśnie skończyła szkołę i ma wielkie plany na wakacje. Chce w końcu wyznać Adzie, przyjaciółce poznanej przez internet, swoje uczucia.

Pewnego dnia Ada opowiada Elsie historię swojej babci i jej zaginionej przed laty miłości. Elsie, chcąc zaimponować przyjaciółce, postanawia potajemnie zaangażować się w poszukiwania kobiety i liczy, że dzięki temu Ada zrozumie, ile dla niej znaczy.

W tym samym czasie do życia Elsie ponownie wkracza Joan, przyjaciółka z dzieciństwa, która kilka lat temu po wyprowadzce urwała z nią kontakt.

??

Co znajdziecie w tej książce?

? fanfiki

? zaginioną miłość

? problemy rodzinne

?? motyw friends to lovers

? prężną reprezentację osób LGBTQ+

,,Jeśli wciąż mnie poznajesz" to urocza, przyjemnie napisana młodzieżówka, w której mowa jest przede wszystkim o miłości, przyjaźni i rodzinie. Jej wielkim plusem jest szeroka queerowa reprezentacja (osoby w różnym wieku).

Choć potrzebowałam chwili, by wciągnąć się w lekturę, uważam, że była to naprawdę interesująca historia.

Bardzo podobał mi się wątek rodzinny Elsie i uważam, że został naprawdę ciekawie napisany. Osoba autorska trafnie uchwyciła emocje i ból, pojawiające się, gdy w rodzinie ma miejsce rozłam trwający latami. Przyznam szczerze, że ten wątek zainteresował mnie o wiele bardziej niż romantyczny.

Będzie to idealna lektura dla osób lubiących fanfiki i historie z queerową reprezentacją!

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoyoung]

Avatar użytkownika - Zabkowa