Jak być nowoczesną damą

Tom 0 cyklu Lady''s Club

Dama dba o swoją powierzchowność w każdej sytuacji. To absolutnie podstawowa i ponadczasowa zasada dotycząca strojów. Poza tym, dama pamięta, żeby ubierać się odpowiednio do miejsca, czasu, swojego wieku (mniej więcej) i zawodu, a także stosownie do okoliczności spotkania. Dla damy istotne jest również by nie zakładać strojów, które znacząco przyciągają uwagę innych. Chyba, że dama wykonuje zawód, który ma w założeniu przyciąganie ludzkiej uwagi. Wówczas stroje powinny być odpowiednio intrygujące lecz jednak zawsze dobrane ze smakiem i dobrej jakości.

Kolejna z generalnych zasad dotyczących stroju jest taka, że dama buduje swoją garderobę kupując dobrze uszyte i wykończone rzeczy, które nie przestaną być modne po jednym sezonie i które nie niszczą się po pierwszym praniu lub czyszczeniu. Ponadto dama nie kupuje sobie strojów o kilka czy chociażby o jeden rozmiar mniejszych z nadzieją, że już wkrótce będą na nią dobre.

Informacje dodatkowe o Jak być nowoczesną damą:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008-05-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788361222002

Kup książkę Jak być nowoczesną damą

Jak być nowoczesną damą - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2018-05-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książeczka napisana z przymrużeniem oka. Czyta się ją bardzo szybko. Zawiera wiele porad - jak powinna zachowywać się prawdziwa, współczesna dama. Egzemplarz został podzielony na 6 rozdziałów o różnej tematyce. Można uzyskać wskazówki w kwestii ubioru, zachowania się przy stole czy kultury. Na plus ładne wydanie w twardej oprawie.

O zachowaniu się przy stole
Paula Kassala0
Okładka ksiązki - O zachowaniu się przy stole

To, w jaki sposób przygotowujemy przyjęcie, jak zachowujemy się jako goście, jak jemy, jakich norm przestrzegamy, a jakie bagatelizujemy, bądź które z...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung