Karty pracy powstały z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się. Materiał można wykorzystywać jako pomoc edukacyjną w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych. Karty będą przydatne również rodzicom do pracy z dziećmi w domu. Treść kart pracy odpowiada rozkładowi materiału nauczania dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i jest zgodna z podstawą programową.

W teczce znajdują się dwa bloki z kartami pracy: część 3 i część 4.

CZĘŚĆ 3 zawiera ćwiczenia tematyczne dotyczące:

cech charakterystycznych wiosny ważnych świąt przypadających na okres wiosny wiosennych ptaków zwierząt hodowlanych i domowych prac ogrodowych w czasie wiosny zdrowego żywienia i stylu życia wiedzy o środowisku ekologii Polski i jej sąsiadów.

CZĘŚĆ 4 zawiera ćwiczenia tematyczne dotyczące:

cech charakterystycznych lata domu, pomieszczeń i obowiązków domowych ważnych świąt przypadających na okres lata budowy ciała człowieka, zmysłów i emocji bezpieczeństwa i telefonów alarmowych wakacji i podróżowania.

Informacje dodatkowe o Ja i moje otoczenie. Część 3 i 4. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Ja i moje otoczenie. Część 3 i 4. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Małgorzata Krukowska0
Okładka ksiązki - Funkcjonowanie osobiste i społeczne. Podręcznik. dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz mających trudności...

Małgorzata Krukowska0
Okładka ksiązki - Karty pracy z tekstami do czytania ze zrozumieniem dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Publikacja przeznaczona jest dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z autyzmem, afazją, zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;