Ignacy pod żaglami

Zapraszam Cię na pokład łodzi, którą popłyniemy w rejs wodami mórz i oceanów!

Czekają na Ciebie morskie przygody- zabawne, wzruszające i pełne emocji.

Poznasz tutaj przemiłą pszczółką Ulę, szaloną ciocię Zytę, a nawet... pirata.

Zwiedzisz zakamarki statku i wraz z bohaterami książki przeżyjesz sztorm!

Ale przede wszystkim, zyskasz nowego kolegę, Ignacego, którego serce otwarte jest

dla każdego człowieka.

A wszystko to w wierszowanej formie pełnej rymów

Informacje dodatkowe o Ignacy pod żaglami:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-26

Kup książkę Ignacy pod żaglami

Ignacy pod żaglami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-08-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Rejs pełen przygód.

"Ignacy pod żaglami" to niezwykła podróż przez świat dziecięcej wyobraźni, pełna morskich przygód, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Kamila Bondarowicz w swojej najnowszej książce przenosi nas na pokład łodzi, gdzie towarzyszymy ośmioletniemu chłopcu o imieniu Ignacy w jego niezwykłej wodnej podróży, która skierowana jest do młodszych czytelników.

Główny bohater, Ignacy, to postać niezwykle urokliwa i pełna pozytywnej energii. Jego złote serce, dobroć i gotowość do pokonywania zła sprawiają, że od samego początku zyskuje sympatię czytelnika. Przygody, jakie go spotykają, prowadzą do spotkania z różnorodnymi postaciami, takimi jak przemiła pszczółka Ula czy ekscentryczna ciocia Zita, które wzbogacają fabułę i nadają jej barwności.

Jednym z największych atutów tej książki jest fakt, że została napisana w formie wierszowanej, pełnej rymów. To wyjątkowe podejście sprawia, że czytanie staje się nie tylko przyjemnością, ale także daje dodatkową warstwę estetyczną. Rymowane zdania wprowadzają rytm i melodię, co czyni lekturę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych niezwykle przyjemną pełną wzruszeń, humoru i niespodzianek.

"Ignacy pod żaglami" to nie tylko książka do czytania przed snem czy w wolnej chwili, to również opowieść, która pobudza wyobraźnię, kreatywność i empatię u najmłodszych. Dzieci mogą wczuć się w role bohaterów, przenieść się na pokład statku i wraz z nimi odczuwać emocje towarzyszące przygodom. Kamilia Bondarowicz w „Ignacym pod żaglami” nie tylko zabiera czytelnika w magiczną podróż, ale także ukazuje wartości takie jak przyjaźń, odwaga i gotowość do niesienia pomocy innym. Przygody Ignacego nie tylko dostarczają rozrywki, ale również skłaniają do refleksji nad własnymi postawami i relacjami z innymi ludźmi. Książka ta jest nie tylko opowieścią o morskich przygodach, ale także o otwarciu się na nowe doświadczenia i ludzi. Ignacy, bohater o wielkim sercu, stanowi inspirację dla czytelników, aby zachować otwarte serce i gotowość do niesienia dobra wokół siebie. Książeczka ta z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców czy opiekunów, którzy będą mieli okazję dzielić się tą piękną opowieścią ze swoimi pociechami.

"Ignacy pod żaglami" to pełna uroku i mądrości książka, która porusza serca czytelników w każdym wieku. Kamilia Bondarowicz stworzyła niezapomnianą opowieść, która przykuwa uwagę od pierwszej strony i pozostawia po sobie ciepłe uczucie. To lektura, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także inspiruje do bycia lepszym człowiekiem.

Recenzja zamieszczona również na moim instagramie

Kto z Was, podobnie jak ja, marzył o morskich podróżach?
?
Takie marzenie miał także Ignaś, główny bohater książki "Ignacy pod żaglami" Kamili Bondarowicz. W jego realizacji pomogła mu ciocia Zyta, kucharka na jachcie. Zaprosiła chłopca w podróż po oceanie.
Tym sposobem dzieci oraz dorośli będą mogli zwiedzić zakamarki jachtu, poznają kapitana, Zytę, pszczółkę Ulę, a nawet pirata. Przeżyją porwanie i sztorm. A przede wszystkim zaprzyjaźnia się z niezwykłym chłopcem.
Dzięki wierszowanej formie historię czyta się bardzo przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. A małe dzieci, jak moja córeczka, słuchają z otwartymi ustami (przez jakieś pięć minut, bo później wszystko inne było ciekawsze ?). Całość dopełniają piękne obrazki. Wszystko składa się na wyjątkową historię uczącą przyjaźni i bycia dobrym dla każdego.

Klementynka na ratunek
Kamila Bondarowicz0
Okładka ksiązki - Klementynka na ratunek

Klementynka na ratunek to niezwykła historia o tym, jak bardzo narzekanie i marudzenie mogą być zaraźliwe i jak destrukcyjnie wpływają na ludzi i ich otoczenie...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;