Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Ocena: 6 (1 głosów)
Groza rodem z Roztocza zatacza coraz szersze kręgi… Pierwszy odsłona Horroru już zaistniała w naszej rzeczywistości. Lecz znalazły się w niej tylko pojedyncze, na pozór niczym nie powiązane ze sobą zdarzenia z Roztocza. Ledwie zapowiedź tego, co ma nadejść…

Czy jesteś gotów na drugą porcję koszmarów? Na nowych autorów oraz ilustratorów? Czy jesteś gotów odkryć kolejny fragment mrocznej układanki?

Informacje dodatkowe o Horror na Roztoczu 2: Insomnia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-08-01
Kategoria: Horror
ISBN: 9788364657283
Liczba stron: 348

więcej

Kup książkę Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Horror na Roztoczu 2: Insomnia - opinie o książce

Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015, Mam,
Nie opuściłem krainy sennej grozy - niczym bohaterowie pojawiający się w tle opowiadań sięgnąłem po drugi tom projektu Łukasza Kiełbasy. Pierwsze wrażenie - w przeciwieństwie do pierwszej części - mniej Roztocza, więcej horroru. Opowiadania zdawały się zaczynać normalnie, by następnie popaść w otchłań szaleństwa, bólu, cierpienia i potworności. Roztocze, w większości opowiadań, pozostało tu ciekawym, ale jednak tłem. Drugim wyraźnym rysem jest bardziej rozbudowana historia - autorstwa Marka Zychli - łącząca poszczególne historie. Łączyć, wiązać... mała dygresja. Sny i opowiadania, więc snopy, więc historia Alberta to snopowiązałka - ale czy snopo-wiązałka, czy sno-powiązałka, to już kwestia wyboru :) Dość, że jest równie ciekawa i mroczna, co poszczególne sny. Jest coś, o czym nie pisałem poprzednio, czekając na ukończenie drugiego tomu - otóż projekt intryguje też prze to, że jest niejako sprawdzianem dla autorów. Dostali przecież skrypty snów, więc pomysł bazowy niejako został narzucony, czekając na ubogacenie i obróbkę na pisarskim warsztacie. Insomnia nie ustępuje poziomem pierwszemu tomowi, pojawiają się też bardziej znane nazwiska - jak Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Marta Krajewska, Juliusz Wojciechowicz. Spektrum tematów jest równie bogate, sięgając zarówno baśni mrocznej niczym te braci Grimm, jak i fantasmagorii rodem ze snu szalonego naukowca. Jest ludzkie okrucieństwo w wydaniu grupowym, szaleństwo żerujące na naszych pragnieniach, zaskakujące przerażenie i horror powtarzalności zagrożenia. Większą wyrazistość opowiadań podkreślają ilustracje Asi Jedlińskiej, dużo bardziej spójne stylistycznie niż w pierwszym tomie. Wystraszyć, przerazić, obrzydzić, wydobyć potworne cienie z kątów - to miał zrobić ten tom i zadanie wykonał nad wyraz dobrze. Różnorodność tematów i stylów, dopracowane wydanie - wraz z profilami autorów dają nadzieję na kontynuację projektu. Będę czekał, nawet jeśli ma się to skończyć koszmarami.
Link do opinii
Inne książki autora
BYSTRZAKI do dzieła. Łamigłówki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - BYSTRZAKI do dzieła. Łamigłówki

Odnajdywanie drogi, łączenie kropek, szukanie ukrytych obrazków, rozwiązywanie łamigłówek to ulubione zabawy dzieci. Dzięki nim najmłodsi...

Księga Stulecia Niepodległości
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Księga Stulecia Niepodległości

Kluczowym momentem programu rocznicowego Ośrodka KARTA „Nieskończenie Niepodległa” jest ukazanie się 12 października KSIĘGI STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy