Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Ocena: 6 (1 głosów)
Groza rodem z Roztocza zatacza coraz szersze kręgi… Pierwszy odsłona Horroru już zaistniała w naszej rzeczywistości. Lecz znalazły się w niej tylko pojedyncze, na pozór niczym nie powiązane ze sobą zdarzenia z Roztocza. Ledwie zapowiedź tego, co ma nadejść…

Czy jesteś gotów na drugą porcję koszmarów? Na nowych autorów oraz ilustratorów? Czy jesteś gotów odkryć kolejny fragment mrocznej układanki?

Informacje dodatkowe o Horror na Roztoczu 2: Insomnia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-08-01
Kategoria: Horror
ISBN: 9788364657283
Liczba stron: 348

więcej

Kup książkę Horror na Roztoczu 2: Insomnia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Horror na Roztoczu 2: Insomnia - opinie o książce

Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015, Mam,
Nie opuściłem krainy sennej grozy - niczym bohaterowie pojawiający się w tle opowiadań sięgnąłem po drugi tom projektu Łukasza Kiełbasy. Pierwsze wrażenie - w przeciwieństwie do pierwszej części - mniej Roztocza, więcej horroru. Opowiadania zdawały się zaczynać normalnie, by następnie popaść w otchłań szaleństwa, bólu, cierpienia i potworności. Roztocze, w większości opowiadań, pozostało tu ciekawym, ale jednak tłem. Drugim wyraźnym rysem jest bardziej rozbudowana historia - autorstwa Marka Zychli - łącząca poszczególne historie. Łączyć, wiązać... mała dygresja. Sny i opowiadania, więc snopy, więc historia Alberta to snopowiązałka - ale czy snopo-wiązałka, czy sno-powiązałka, to już kwestia wyboru :) Dość, że jest równie ciekawa i mroczna, co poszczególne sny. Jest coś, o czym nie pisałem poprzednio, czekając na ukończenie drugiego tomu - otóż projekt intryguje też prze to, że jest niejako sprawdzianem dla autorów. Dostali przecież skrypty snów, więc pomysł bazowy niejako został narzucony, czekając na ubogacenie i obróbkę na pisarskim warsztacie. Insomnia nie ustępuje poziomem pierwszemu tomowi, pojawiają się też bardziej znane nazwiska - jak Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Marta Krajewska, Juliusz Wojciechowicz. Spektrum tematów jest równie bogate, sięgając zarówno baśni mrocznej niczym te braci Grimm, jak i fantasmagorii rodem ze snu szalonego naukowca. Jest ludzkie okrucieństwo w wydaniu grupowym, szaleństwo żerujące na naszych pragnieniach, zaskakujące przerażenie i horror powtarzalności zagrożenia. Większą wyrazistość opowiadań podkreślają ilustracje Asi Jedlińskiej, dużo bardziej spójne stylistycznie niż w pierwszym tomie. Wystraszyć, przerazić, obrzydzić, wydobyć potworne cienie z kątów - to miał zrobić ten tom i zadanie wykonał nad wyraz dobrze. Różnorodność tematów i stylów, dopracowane wydanie - wraz z profilami autorów dają nadzieję na kontynuację projektu. Będę czekał, nawet jeśli ma się to skończyć koszmarami.
Link do opinii
Inne książki autora
365 stron życia w 2016
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - 365 stron życia w 2016

Kolejna edycja bestsellerowego terminarza! Chcesz poznać oryginalne, proste do wykonania, pochodzące z kulinarnej rubryki tygodnika „Niedziela”...

Leksykon Nauki o żywności i żywieniu człowieka oraz polsko-angielski słownik terminów
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Leksykon Nauki o żywności i żywieniu człowieka oraz polsko-angielski słownik terminów

Niezwykle dynamiczny rozwój nauki i techniki, a także postęp w technologii powodują, że pojawiają się nowe określenia, definicje, nazwy i terminy, a znaczenie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kyle
T.M. Piro
Kyle
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Raj utracony
John Milton
Raj utracony
Krok do szczęścia
Anna Ficner-Ogonowska
Krok do szczęścia
Las powieszonych lisów
Arto Paasilinna ;
Las powieszonych lisów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy